Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowoczesne wyposażenie dla szkoły w Pszennie

Nowoczesne wyposażenie dla szkoły w Pszennie

0

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać zainteresowania nie tylko na lekcjach, ale również w ramach zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań. W Szkole Podstawowej w Pszennie trwa właśnie wyposażanie sali dydaktycznej w zakupiony sprzęt. 


W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pszennie otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 108 900 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności informatycznych (roboty edukacyjne dla różnych grup wiekowych, 2 drukarki 3D wraz z laptopami), w zakresie nauk przyrodniczych (preparaty, mikroskopy uczniowskie i mikroskop nauczycielski z wyświetlaczem, zestaw LaboLab z fizyki), doposażenie szkoły w sprzęt audio (nagłośnienie przenośne, słuchawki studyjne, mikrofony nagłowne, monitory studyjne do realizacji dźwięku, kartę dźwiękową wraz z oprogramowaniem, mikrofon kierunkowy), oprzyrządowanie do realizacji video (gimbal do aparatu, statyw, green screen, oświetlenie do realizacji nagrań, mikroporty).

Łącznie do 6 gminnych placówek oświatowych na realizację Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości trafi 477 tys. zł. zł. z przeznaczeniem na zakup innowacyjnych pomocy dydaktycznych. „Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Inicjatywa ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

/Urząd Gminy Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułSpłonął samochód. To mogło być podpalenie
Następny artykułIntensywnie popada. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia