Strona główna 0_Slider Miliony mydlanych baniek wypełniły park

Miliony mydlanych baniek wypełniły park [FOTO]

0

Idealna pogoda dopisała organizatorom i uczestnikom Mydlanego Parku w Żarowie. Od w zabytkowym parku trwa zabawa, której główną bohaterką jest mydlana bańka. A do wykonania ulotnych kształtów przygotowano aż 300 litrów płynu!

Mydlany Park ma już piątą edycję, a został wznowiony po dwuletniej, spowodowanej pandemią przerwie. Festiwal, w którym najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu i relaks, to pomysł prężnie działającej w Żarowie Fundacji Inicjatywa B, która zaprasza także do projektów historycznych i filmowych.

Fiesta rozpoczęła się rodzinnym happeningiem, w ramach którego przestrzeń parku wypełniła się mnóstwem baniek robionych za pomocą wytwornic, sznurków oraz siatek. Dodatkowo animatorzy z Fundacji Inicjatywa B zamykają dzieci w bańce, prowadzą instruktaż puszczania baniek oraz przeprowadzą warsztaty „malowania pianą”. Na miejscu można skorzystać z przyborów do wytwarzania baniek lub kupić je i zabrać do domu.

O 18.00 rozpoczęło się Festiwalowe „Piana Party”, od  zumby wśród tysięcy baniek mydlanych, które ze sceny produkują wytwornice. Po prezentacji tanecznej OSP Pożarzysko stworzy „mydlaną wyspę”, w której zanurzą się nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli. Całość dopełnia sesja muzyczna, którą prowadzi DJ Trick. Podczas „Festiwalu ulotnego piękna” dostępne są: strefa relaksu składająca się z kilkudziesięciu leżaków i stolików, strefa gastronomiczna, stoiska tematyczne oraz sprzedażowe, gdzie będzie można kupić płyn do robienia baniek i zestawy bańkarskie. Zabawa potrwa do 20.00. Zabawę prowadzi szef Inicjatywy B Tomasz Nycz.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułStrażacy w Gogołowie będą mieli remizę
Następny artykułPostrzelają w ramach kolejnego Grand Prix