Strona główna Artykuł sponsorowany Lampa sufitowa do salonu – jak wybrać najlepszą?

Lampa sufitowa do salonu – jak wybrać najlepszą?

0

Wybór lampy sufitowej do salonu to prawdziwe wyzwanie. Musi ona nie tylko dostarczać światło, ale również – a może nawet przede wszystkim – doskonale wyglądać. Chcemy ułatwić Ci podjęcie decyzji, dlatego przedstawiamy krótki poradnik, jak kupić lampę sufitową do salonu. Zapoznaj się z nim, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Styl lampy a styl pomieszczenia
Wybierając lampę sufitową do salonu, należy dopasować jej styl do stylu pomieszczenia. W przypadku gdy pokój ma bardziej współczesny lub minimalistyczny wystrój, należy wybrać elegancką i prostą lampę. I odwrotnie, jeśli masz starszy dom, lepiej sprawdzi się lampa sufitowa o bardziej dekoracyjnym i odważnym wyglądzie, aby pasowała do ogólnego nastroju salonu.

Rozmiar lampy wiszącej
Kupując lampę sufitową do salonu, zwróć uwagę również na jej rozmiar. Mały salon może skorzystać z jednej dużej lampy wiszącej, która będzie zwisać w centralnej części pomieszczenia lub nad kanapą. Większy salon może mieć kilka lamp wiszących różnej wielkości, zawieszonych na różnych wysokościach i w różnych odległościach, tworzących wiele miękkich źródeł światła rozmieszczonych w całym pomieszczeniu.

Ilość dostarczanego światła
Zwróć również uwagę na ilość dostarczanego światła. Dobrą zasadą jest to, że powinieneś móc czytać książkę w dowolnej części pokoju przy włączeniu minimalnej ilości światła. Jeśli nie jest to możliwe, potrzebna jest jaśniejsza lampa sufitowa. Nie należy jednak przesadzać. Zbyt duża ilość światła nie tylko wygląda mało estetycznie, ale przede wszystkim jest męcząca dla oczu przebywających w pomieszczeniu osób.

Cena lampy do salonu
Wybierając lampę sufitową do salonu, weź pod uwagę również jej cenę. Te mogą znacząco różnić się od wybranego modelu. Tańsza lampa może wyglądać podobnie do droższej, ale prawdopodobnie będzie miała dyfuzor z tworzywa sztucznego lub tłoczony mosiądz zamiast kutego mosiądzu. Ważny jest również kolor szkła: na przykład szkło bursztynowe będzie rzucać cieplejsze światło do pomieszczenia niż szkło bezbarwne – wszystko to oczywiście wpływa na końcowy koszt zakupu lampy.

Lampa pełni istotną rolą w aranżacji każdego salonu. Warto więc poświęcić odpowiednią ilość czasu, na znalezienie idealnego produktu – takiego, który zapewni nie tylko wystarczającą ilość ciepłego i przytulnego światła, ale również będzie doskonale komponować się z innymi elementami wyposażenia pomieszczenia. Weź przy tym pod uwagę przynajmniej trzy elementy: rozmiar lampy, jej styl oraz kształt.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOldboje zakończyli sezon na podium
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]