Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Jakość powietrza pod kontrolą. Czujniki zostaną zamontowane w czterech szkołach

Jakość powietrza pod kontrolą. Czujniki zostaną zamontowane w czterech szkołach

0

Cztery szkoły podstawowe z gminy Świdnica znalazły się w gronie 1200 placówek w Polsce, które otrzymają bezpłatne urządzenia pomiarowe do monitorowania jakości powietrza – czujnik smogu oraz pakiet interaktywnych materiałów edukacyjnych na temat smogu. Projekt łączy edukację ekologiczną z doskonaleniem umiejętności cyfrowych i jest realizowany przez instytut badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym (PAS).

Mierniki jakości powietrza oraz tablice LED do wyświetlania wyników pomiarów zostaną zainstalowane w szkołach podstawowych w Witoszowie Dolnym, Grodziszczu, Pszennie i Mokrzeszowie. Dane pomiarowe będą dostępne również na stronie esa.nask.pl, a szkoły pojawią się na interaktywnej mapie. Następnie na bazie prowadzonych pomiarów w każdej ze szkół będą się odbywały zajęcia edukacyjne.

Zbierane dane będą punktem wyjścia do organizowania zajęć edukacyjnych, podczas których uczniowie dowiedzą się, czym jest smog i czym grozi oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Będą na bieżąco śledzić wyniki pomiarów i zobaczą, w jakim stopniu problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy ich najbliższej okolicy – informuje Sylwia Smok, koordynator projektu w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPilnie potrzebny dom dla czterech sióstr
Następny artykułPłonie zboże i las. Strażacy mają pełne ręce roboty [FOTO/VIDEO]