Strona główna 0_Slider Ile będzie kosztował wstęp na świdnicki basen letni? Jest już cennik

Ile będzie kosztował wstęp na świdnicki basen letni? Jest już cennik

0

Na 16 lipca planowane jest otwarcie zmodernizowanego kompleksu basenowego przy ulicy Śląskiej. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji właśnie ogłosił nowy cennik opłat za wstęp na basen.

fot. UM Świdnica

Przebudowane kąpielisko będzie otwarte codziennie od godziny 10.00 do 19.00. Od poniedziałku do czwartku za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 15 złotych, przy czym po godzinie 16.00 wstęp na kąpielisko będzie kosztować 10 złotych, natomiast od piątku do niedzieli wejście będzie wiązać się z wydatkiem w wysokości 18 złotych.

W przypadku biletów ulgowych (do których uprawnieni są: dzieci, młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści, niepełnosprawni z orzeczonym stopniem niepełnosprawności oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych, osoby posiadające Świdnicką Kartę Dużej Rodziny lub Świdnicką Kartę Seniora) od poniedziałku do czwartku za wstęp trzeba będzie zapłacić 10 złotych, natomiast od piątku do niedzieli będzie to 12 złotych. Z kolei 5 złotych – niezależnie od dnia tygodnia – będą musiały zapłacić dzieci w wieku do 18 roku życia posiadające Świdnicką Kartę Dużej Rodziny.

W cenniku basenu letniego znalazł się również grupowy bilet wstępu (8 zł/osobę niezależnie od dnia tygodnia), a także bilety rodzinne (przykładowo, wstęp dla 2 rodziców i 1 dziecka: 35 złotych od poniedziałku do czwartku, 40 złotych od piątku do niedzieli). Wypożyczenie leżaka będzie kosztować 10 złotych.

Jak wyglądał poprzedni cennik biletów? Za całodzienny bilet normalny trzeba było zapłacić 6, a za ulgowy 4 złote. Bilet rodzinny (2 rodziców/opiekunów i jedno dziecko lub jeden rodzic/opiekun i dwoje dzieci) kosztował 12 złotych. Bilet popołudniowy i przy nienapełnionych nieckach 3 i 4 kosztował odpowiednio 4 i 3 złote. Dziecko do lat 7 mogło wejść na basen w ramach ważnego biletu rodzica/opiekuna. W ofercie znajdowały się również promocje dla posiadaczy Świdnickiej Karty Dużej Rodziny oraz Świdnickiej Karty Seniora, a także karnety dziesięciowejściowe.

Rozpoczęcie wyczekiwanej przez mieszkańców modernizacji basenu letniego poprzedziły kilkuletnie przygotowania. W listopadzie 2016 roku Świdnickiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji powierzono przebudowę i administrowanie zespołem basenów odkrytych. W kolejnych latach miejska spółka wodociągowa czterokrotnie ogłaszała przetargi na wykonanie inwestycji. Wszystkie próby wyłonienia wykonawcy prac kończyły się jednak fiaskiem. W kwietniu 2020 roku zdecydowano, że odkryte kąpielisko przy ulicy Śląskiej wróci pod kontrolę miasta. Piąty przetarg zakończył się ostatecznie wyłonieniem firmy, której powierzono przebudowę wodnego kompleksu. Zadaniem tym zajęła się spółka Transcom z Katowic za kwotę blisko 30,5 mln złotych.

Zakres przebudowy basenów obejmuje m.in. budowę stalowych niecek basenów o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. m² wraz z wyposażeniem, zjeżdżalni, wodnego placu zabaw, tarasów, trybun, altan wypoczynkowych, wieży ratowniczej, budynku technologii basenowej wraz z zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą komunikacyjną, małą architekturą oraz nasadzeniem zieleni. Wykonany zostanie także demontaż, oczyszczenie i ponowny montaż dwóch zabytkowych rzeźb. Nowością na kąpielisku będzie wodny plac zabaw z dwoma zjeżdżalniami i wieloma urządzeniami zabawowymi dla dzieci. Znajdą się tam m. in.: armatki wodne, wiadra przelewowe, tryskające dysze w kształcie jeżyków, liści czy też muchomorów. Kolejną atrakcją dla nieco starszych amatorów wodnych kąpieli będzie 60-metrowa zjeżdżalnia rurowa oraz 15-metrowa zjeżdżalnia jednotorowa. Baseny rekreacyjne wyposażone zostaną w platformy dla osób niepełnosprawnych, a wśród urządzeń wodnych znajdą się m.in.: dzika rzeka, kula generująca fale, gejzery powietrzne, ścieżka pontonowa czy też przyrządy do masażu. Dla szukających ochłody i cienia przygotowane zostaną drewniane altany – wyliczała Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W ramach oddzielnego zadania postanowiono zająć się przebudową strefy wejściowej na teren kąpieliska, a także m.in. budową dodatkowych sanitariatów oraz szatni. – Chcemy tym zadaniem dopełnić całość prowadzonej obecnie przebudowy basenów – wyjaśniał na początku września ubiegłego roku wiceprezydent Jerzy Żądło. Wykonawcą robót została firma EMBUD z Kątek. Na realizację tej części prac trafi blisko 1 mln 464 tys. złotych.

/mn/

Poprzedni artykułNowoczesne odkurzacze
Następny artykułFort Gaj zamknięty do odwołania. Usuwają zniszczenia po nawałnicy