Strona główna Wydarzenia Marcinowice Gmina Marcinowice odlicza do święta plonów. Dożynki tym razem w Klecinie

Gmina Marcinowice odlicza do święta plonów. Dożynki tym razem w Klecinie

0

Już 14 sierpnia dożynki gminy Marcinowice zagoszczą w Klecinie. Organizatorami i gospodarzami tegorocznych uroczystości są wójt Stanisław Leń, sołectwo Klecin oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach.

Część oficjalna rozpocznie się o godzinie 13.00 mszą świętą w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Śmiałowicach, po której na boisko w Klecinie przejedzie uroczysty korowód dożynkowy. Tegoroczny korowód będzie wyjątkowo widowiskowy. Każde z sołectw przejedzie na miejsce wydarzenia na udekorowanej przyczepie ciągniętej przez traktor.

Charakter Święta Plonów podkreśli Zespół Estradowo-Ludowy “Mokrzeszów”, który zaprezentuje misterium chleba. Na scenie zaprezentuje się również zespół ludowy Akacjowe Śpiewule. Tradycyjnie podczas Święta Plonów wręczone zostaną honorowe odznaczenia “Zasłużony dla rolnictwa” przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Muzyczną rozrywkę już od godziny 18.00 zapewnią artyści w dwugodzinnym programie z największymi przebojami muzyki disco polo. Zabawę taneczną do późnych godzin wieczornych zagwarantuje duet – konferansjer PRO Kamil Zięba i DJ Paweł Kmiecik z Dolnośląski DJ Team.

O podniebienia uczestników zadbają sołectwa, koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z Gminy Marcinowice. Rozstrzygnięte zostaną również konkursy: „Wieniec dożynkowy”, „Najpiękniej zaaranżowane stoisko” oraz „Przydomowa dekoracja dożynkowa w Klecinie”. W strefie zabawy na dzieci czekać będą dmuchane zamki i zjeżdżalnie, stoisko z zabawkami, lody, gofry, granity, a także stanowiska edukacyjne. Swój historyczny sprzęt rolniczy zaprezentuje pan Zbigniew Walczak z Marcinowic, który udostępni do zwiedzania odrestaurowane ciągniki.

Dla rolników uruchomiona zostanie strefa agro, gdzie porad i konsultacji udzielać będą przedstawiciele z branży rolniczej.

Ramowy program Dożynek Gminy Marcinowice:

  • 13.00 Msza Święta dziękczynna w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Śmiałowicach
  • 14.00 Korowód dożynkowy na boisko sportowe w Klecinie
  • 14.45 Otwarcie uroczystości dożynkowych
    • Wręczenie odznaczeń “Zasłużony dla rolnictwa”
    • Konkurs na „Wieniec dożynkowy”, „Najpiękniejsze stoisko” i „Dekoracja posesji w Klecinie”
  • 16.00 Misterium Chleba w wykonaniu Zespołu Ludowo-Estradowego “Mokrzeszów”
  • 18.00-20.00 Program artystyczny “Disco Polo Show” – największe przeboje muzyki disco polo
  • 21.00 Zabawa taneczna z Dolnośląski DJ Team – Kamil Zięba i Paweł Kmiecik

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułProjekty domów na wąską działkę – zobacz ofertę MURATORA
Następny artykułDonald Tusk w Świdnicy u lokalnych przedsiębiorców i o lokalnych mediach [FOTO/VIDEO]