Strona główna 0_Slider Głośne maszyny i rodzinne atrakcje. Motocykliści opanowali gminę Marcinowice

Głośne maszyny i rodzinne atrakcje. Motocykliści opanowali gminę Marcinowice [FOTO/VIDEO]

0

Przyjazd kolumny liczącej dziesiątki jednośladów rozpoczął Gminny Zlot Motocyklowy połączony z piknikiem rodzinnym, który odbywa się w Wirkach. W programie wydarzenia znalazły się m.in. pokazy ratownictwa, występy akrobatyczne i muzyczne, seans kina plenerowego, a także wiele innych atrakcji dla całych rodzin.

Niedzielne wydarzenia rozpoczęła msza w kościele w Śmiałowicach, po której kilkudziesięciu motocyklistów przejechało przez gminę Marcinowice – przez Klecin, Krasków, Golę Świdnicką, Szczepanów, Strzelce, Chwałków, Białą, Sady, Mysłaków i Wiry – do Wirek. O godzinie 15.00 na tamtejszym boisku Orlik rozpoczął się Rodzinny MotoPiknik. W ramach imprezy przewidziano m.in. pokaz w wykonaniu sekcji akrobatycznej MKS Polonia Świdnica, występ akordeonistów z Ukrainy, Zumba Dance, występ gitarowy Krystiana Borczona, jak również prezentacje Ochotniczych Straży Pożarnych z Zebrzydowa i Śmiałowic oraz policji.

Uczestnicy rodzinnego pikniku mogli też podziwiać zabytkowe ciągniki Zbigniewa Walczaka z Marcinowic, a także spotkać słynne osiołki z ośrodka onoterapii w Lubachowie. Dla gości przygotowano też strefę gastronomiczną, a dla najmłodszych – dmuchańce. Wydarzenie zakończy Nocne Kino Pod Gwiazdami z pokazem filmu „Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły” (początek o godz. 21.00).

/mn/

Poprzedni artykułEdukacyjna Sieć Antysmogowa. Kolejne szkoły w regionie otrzymają bezpłatne czujniki smogu
Następny artykułWzmacniają siłę ognia z przodu!