Strona główna Sport Piłka nożna Efektowny, sparingowy triumf juniorów starszych

Efektowny, sparingowy triumf juniorów starszych

0

Juniorzy starsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica na dobre rozpoczęli już przygotowania do sezonu 2022/2023. Czołowa ekipa I ligi wojewódzkiej minionych rozgrywek wysoko pokonała na własnym terenie w sparingu beniaminka ligi – zespół Górnika Wałbrzych. W trakcie meczu padło aż 10 goli, co ważne zdecydowana większość była autorstwa podopiecznych trenera Jakub Rosiaka.

Od początku meczu rozgrywanego na boisku bocznym Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obserwowaliśmy bardzo dużą przewagę zespołu gospodarzy. Początkowo piłka jak zaczarowana nie chciała jednak wpaść do sieci. Po 20 minutach worek z golami się rozwiązał. Świdniczanie zanotowali dwa trafienia, ale w nasze szeregi wkradła się nerwowość i zaczęły pojawiać się błędy. Ten moment dekoncentracji kosztował nas utratą dwóch goli. Później biało-zieloni wrócili jednak do swojej gry i pewnie punktowali rywali, wygrywając finalnie 7:3. Na listę strzelców wpisali się: Markowski (2), Migas, Kaźmierczak, Michta, Kruczek oraz zawodnik testowany.

Cieszy mnie liczba stworzonych sytuacji na tle mocnego Górnika. Mecz od samego początku był pod naszą kontrolą choć mieliśmy moment dekoncentracji po zrobieniu kilku zmian. Nie zwalniamy tempa, bo już w sobotę kolejny mecz, tym razem z seniorami Zdroju Jedlina Zdrój (klasa okręgowa). Ten odbędzie się w sobotę o 15.00 na terenie OSiR-u Świdnica – wyznaje trener juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, Jakub Rosiak.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 7:3

Skład: Telicki, Kruczek, Ratajczak, Duda, Kaźmierczak, Staroń, Markowski, Michta, Migas, Kałwak, Bujak, Wiecheć, Ptak, Król oraz 3 zawodników testowanych.

/MDvR/

Poprzedni artykułW świdnickiej bibliotece otwarta zostanie wystawa „Ukraina w ogniu – Gdzie jesteś cywilizowany świecie”
Następny artykułCo dalej z pomysłem utworzenia punktu paszportowego w Świdnicy? Wojewoda wylicza warunki