Strona główna 0_Slider Artyści zaprezentowali spektakl z pieśniami Mendelssohna w Parku Sikorskiego

Artyści zaprezentowali spektakl z pieśniami Mendelssohna w Parku Sikorskiego [FOTO]

0

Aura tajemniczości i niezwykłości towarzyszyła plenerowemu spektaklowi „Naturzyści” w Parku Sikorskiego. Spacerując wśród parkowych drzew i otaczającej przyrody zaśpiewali artyści z Capelli Cracoviensis. W tych wyjątkowych okolicznościach i przy wykorzystaniu form teatralnych wybrzmiały pieśni Felixa Mendelssohna. To był pierwszy pokaz przedstawienia Cezarego Tomaszewskiego w ramach trwającego Festiwalu Bachowskiego. Kolejne zaplanowano w piątek, 29 lipca oraz w niedzielę, 31 lipca. Wstęp wolny.

Nietypowy spektakl „Naturzyści” rozpoczął się na Skwerze Sikorskiego przy ul. Wałowej. Artyści zaprosili publiczność na niecodzienny muzyczno-teatralny spacer w głąb Parku Sikorskiego. Pośród drzew i zieleni zaśpiewali pieśni Felixa Mendelssohna. To wszystko w myśl idei niemieckiego romantycznego kompozytora, który stworzył utwory „Lieder im Freien zu singen” by właśnie prezentować je pośród przyrody. Muzyka ujęta została w formach teatralnych.

Plenerowy spektakl wykonał chór z Capelli Cracoviensis. Śpiewacy wystąpili w składzie: sopran – Antonina Ruda, Michalina Bienkiewicz, Magdalena Łukawska; alt – Matylda Staśto-Kotuła, Ewa Zeuner; tenor – Szczepan Kosior, Piotr Szewczyk i Dominik Czernik; bas – Marek Opaska, Przemysław Józef Bałka i Adam Radnicki. Twórcą niezwykłego przedstawienia jest reżyser, choreograf i performer Cezary Tomaszewski.

Na spektakl „Naturzyści” będzie można jeszcze się wybrać do Parku Sikorskiego. Niecodzienne przedstawienie będzie prezentowane jeszcze w piątek, 29 lipca o godz. 18.00 i w sobotę, 31 lipca o godz. 13.00. Wstęp wolny.

XXIII Festiwal Bachowski potrwa do niedzieli, 31 lipca. Artystów, śpiewaków, muzyków będzie można jeszcze posłuchać zarówno w Świdnicy, jak i w innych okolicznych dolnośląskich miejscowościach. Szczegółowy, aktualny program TUTAJ.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny, za wyjątkiem koncertu w Świdnickiej Fabryce Urządzeń Przemysłowych 30 lipca o godz. 21.00, bilety w cenie 50 zł. Na koncerty w Kościele Pokoju i katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy obowiązują darmowe wejściówki. Aktualne informacje na temat wejściówek/biletów znajdziemy na – https://bilety.sok.com.pl/

/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułRehabilitacja Wrocław – sprawdź najlepsze centrum rehabilitacyjne w mieście
Następny artykułNa czym polega automatyzacja e-commerce