Strona główna 0_Slider Zbliża się Święto Granitu Strzegomskiego. Kto zagra? Jakie przewidziano atrakcje?

Zbliża się Święto Granitu Strzegomskiego. Kto zagra? Jakie przewidziano atrakcje?

0

Wilki, Smolasty, Dawid Kwiatkowski oraz Roksana Węgiel – to tylko część wykonawców, których będzie można usłyszeć podczas tegorocznego Święta Granitu Strzegomskiego połączonego z Dolnośląskim Rozpoczęciem Lata. Trzydniowa impreza rozpocznie się już w najbliższy piątek, 17 czerwca.

Uroczyste rozpoczęcie Święta Granitu Strzegomskiego nastąpi w piątek o godzinie 18.00, po którym na strzegomskim Rynku wystąpi zespół Ślad. Tego samego dnia, o godzinie 18.30 na scenie pojawi się Smolasty, a o godzinie 20.00 wystąpi Roksana Węgiel.

W sobotę strzegomskim Rynkiem zawładną producenci rękodzieła oraz żywności regionalnej i tradycyjnej, którzy od godziny 10.00 do 22.00 będą prezentować się na swoich stoiskach podczas Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk”, a także uczestnicy miejskiego biegu Strzegomska Dwunastka. Swoją obecność w centrum Strzegomia zaznaczą również bractwa rycerskie, które będą prezentować się na scenie oraz będą brały udział w turnieju rycerskim na terenie obozowiska. Wieczorem strzegomski Rynek ponownie opanuje muzyka. W ramach drugiego dnia Święta wystąpią: Ekipa z miasta (godz. 17.30), Pogwizdani (19.00), Power Play (20.00) oraz Czadoman (21.00).

Niedzielne świętowanie rozpocznie się już o godzinie 10.00. Na strzegomskim Rynku gościć będą wystawcy XXXVI Regionalnej Giełdy Minerałów, a także sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich gminy Strzegom z prezentacjami kulinarnymi. O godzinie 11.30 w strzegomskiej bazylice mniejszej rozpocznie się msza z udziałem bractw rycerskich, po zakończeniu której na placu Kościelnym odbędzie się finał turnieju rycerskiego. Kolejne wydarzenia będą odbywać się ponownie w Rynku, gdzie od godziny 12.00 występować będą amatorskie zespoły muzyczne, a od godziny 16.00 występować będą dzieci ze strzegomskich szkół i przedszkoli. Wieczorem, na zakończenie trzydniowego Święta Granitu Strzegomskiego, na scenie pojawią się: Orkiestry Na Dużym Rowerze (godz. 18.00), Dawid Kwiatkowski (19.00) oraz zespół Wilki (20.30).

/mn/

Poprzedni artykułJechał 104 km/h przez Pszenno. 18-letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy
Następny artykułNajważniejsze informacje, które musisz mieć przed kupnem gotowego projektu domu