Strona główna Konkursy Wieczór Flamenco z zespołem Danza del Fuego – ODWOŁANY

Wieczór Flamenco z zespołem Danza del Fuego – ODWOŁANY [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Koncert został odwołany z powodu choroby jednego z artystów. Wieczór Flamenco zaplanowany był w niedzielę, 12 czerwca. We Wrocławiu miała wystąpić legendarna grupa Danza del Fuego – w składzie – Sławomir Dolata „Dolatito” – pionier gitary flamenco w Polsce, Dorota „Dolores” Dzięcioł – tancerka, choreograf, flecistka i wokalistka, skrzypaczka Monika Szała oraz perkusista Dawid Cholewiński. Gościnnie miał zaśpiewać hiszpański wokalista Borja Soto. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na to muzyczno-taneczne wydarzenie. Ze względu na odwołanie występu, laureaci otrzymają wejściówki na inny koncert.

Zespół Danza del Fuego (Taniec Ognia) rozpoczął działalność w 1991 roku, kiedy pod tą nazwą skupiła się grupa muzyków zafascynowanych sztuką flamenco. Założycielem i menedżerem zespołu jest Sławomir Dolata – jeden z pierwszych gitarzystów flamenco w Polsce, Autor jedynego DVD i książki w Polsce do nauki gry na gitarze flamenco.

Przez kilkanaście lat swojego istnienia zespół koncertował w kraju i za granicą, w różnych składach, współpracując z artystami flamenco z Polski, Hiszpanii, Czech i Słowacji. Grupa wystąpiła obok znanych artystów flamenco jak Juan Polvillo, Rafael Cortés, Rafael de Huelva, Tomatito, Cañizares, Maria Serrano, Carmen Segura, Teo Barea Muñoz oraz grupa Agustito.

Muzyka, którą tworzy grupa, jest ich własną wizją flamenco, powstałą na bazie tradycyjnej sztuki Cyganów z Andaluzji, jazzu, muzyki latynoskiej i orientalnej. W programie zespołu znajdują się tradycyjne i znane formy flamenco, jak również własne kompozycje i aranżacje. Muzycy Danza del Fuego sięgają do wschodnich korzeni flamenco, skłaniając się przy tym ku tradycyjnym formom i znanym motywom muzycznym, nie rezygnując jednocześnie z nowoczesnych elementów będących wyznacznikiem naszych czasów.

Dziś zespół, oprócz działalności koncertowej, zajmuje się prowadzeniem kursów gitarowych i warsztatów tanecznych.

Występ Danza del Fuego na Wieczorze Flamenco – ODWOŁANY!
12.06.2022 | 17:30
Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław
Bilety: 55 PLN dostępne na kupbilecik.pl

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2g97JY6Lq
Strona zespołu: https://danza.art.pl/

Organizatorzy: KA-International Art Management, Fandango Polska, Sala Witrażowa

Rozwiązanie konkursu!
Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na koncert Danza del Fuego we Wrocławiu. By wziąć udział w konkursie wystarczyło należy napisać w zgłoszeniu konkursowym – Czym wyróżnia się według Ciebie flamenco? (wyjaśnij w kilku zdaniach) Najciekawsze odpowiedzi nagrodziło jury konkursowe. Wejściówki na inny koncert tego organizatora – ze względu na odwołanie wieczoru flamenco – otrzymały – Małgorzata Musiała oraz Anastazja Kamińska.  Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Gratulacje!

/materiały organizatora/

Poprzedni artykułZaginął Czarek
Następny artykułJuż w niedzielę sportowy piknik z mnóstwem atrakcji