Strona główna 0_Slider W Świdnicy walczyło pół tysiąca lekkoatletów!

W Świdnicy walczyło pół tysiąca lekkoatletów! [FOTO]

0

Takiej imprezy w naszym mieście nie było od lat, a dla zmodernizowanego w 2018 roku Stadionu Miejskiego im. Janusza Kusocińskiego był to prawdziwy lekkoatletyczny chrzest bojowy. W sobotę, 11 czerwca świdnicki obiekt był gościem organizowanych przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki zawodów „Lekkoatletyka dla każdego”. W imprezie wzięło udział około pół tysiąca zawodniczek i zawodników w kategoriach wiekowych U-12 i U-14.

Zawody na stadionie rozpoczęły się w sobotę o godzinie 12.00 i trwały około sześciu godzin. W programie znalazły się konkurencje biegowe indywidualne i sztafetowe, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową i pchnięcie kulą. Ranga zawodów była bardzo wysoka. Świdnicka impreza stanowiła jednocześnie kwalifikację do reprezentacji województwa na ogólnopolski finał, który 23 czerwca odbędzie się w Sieradzu.

Przymiarki do włączenia świdnickiego stadionu do lekkoatletycznej mapy Dolnego Śląska trwały od kilku lat. Sytuacji nie ułatwiała jednak pandemia. Rozegranie w Świdnicy zawodów „Lekkoatletyka dla każdego” początkowo planowano w ubiegłym roku, ale ostatecznie miejsce w kalendarzu znalazło się na rok 2022.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułJak wybrać i zatrudnić dobrą agencję SEO?
Następny artykuł75-latek zostawił psa w rozgrzanym aucie