Strona główna Wydarzenia Strzegom W obronie Ziemi. Na finał odsłonili mural, który oczyszcza powietrze

W obronie Ziemi. Na finał odsłonili mural, który oczyszcza powietrze

0

Projekt „przEKOnajmy się, że warto…” realizowany przez stowarzyszenie „Kompas” z Goczałkowa w gminie Strzegom właśnie dobiegł końca. Przypomnijmy, goczałkowianie otrzymali grant w wys. 10 tys. zł od Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na ziemi”.

Działania w ramach projektu obejmowały przeprowadzenie warsztatów pszczelarskich dla dzieci, budowę domków dla pszczół murarek oraz umieszczenie w różnych zakątkach Goczałkowa hoteli dla owadów zapylających wraz z tablicami informacyjnymi.

Kolejnym działaniem w ramach projektu „przEKOnajmy się, że warto…” było wykonanie muralu antysmogowego. – Dzięki pozyskanym środkom mogliśmy zakupić farbę, która posiada właściwości oczyszczania powietrza z tlenku azotu. Już jeden metr pomalowany tą farbą oczyszcza powietrze z taką samą skutecznością, co jedno dojrzałe drzewo! Do współpracy w stworzeniu pięknego dzieła zaprosiliśmy świetnego artystę – Łukasza Gierlaka. Tak powstał przepiękny mural, który sprawił że zwykłe miejsce stało się niezwykłe, a szara przestrzeń ożywiła i zmieniła się nie do poznania. Precyzja wykonanie i realizm sprawia, że obraz pozostanie w pamięci na długo – informuje Karolina Jarosińska z Goczałkowa.

Uczestnicy projektu zapraszają wszystkich do obejrzenia muralu, który znajduje się naprzeciwko stacji PKP w Goczałkowie oraz do odnalezienia trzech domków dla murarek, ukrytych w różnych zakątkach Goczałkowa.

/UM Strzegom, opr. red./

Poprzedni artykułWody Polskie zabierają głos w sprawie zalewu Witoszówka. „Miasto Świdnica nie jest zainteresowane przejęciem akwenu, ani partycypowaniem w kosztach remontu”
Następny artykułSiła w aktywności. XV Forum Uniwersytetów III Wieku, XV-lecie UTW w Świdnicy [FOTO]