Nie żyje seniorka, potrącona w piątek, 3 czerwca na ul. Krętej w Świdnicy.

Wczoraj ok. 11.30 służby ratunkowe i policja zostały wezwane do osoby, która miała mieć złamaną nogę. Jak informowała Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji, na miejscu okazało się, że 85-letnia piesza doznała obrażeń nogi, najprawdopodobniej w wyniku potrącenia. Świadkowie wskazywali, że widzieli przejeżdżającą śmieciarkę. Prowadzimy ustalenia i sprawdzamy, czy faktycznie doszło do potrącenia. Czynności są prowadzone w kierunku wypadku drogowego – dodała Magdalena Ząbek. Na miejscu zdarzenia został ustawiony namiot, który zabezpieczał ślady. Wstępne ustalenia wskazują, ze faktycznie doszło do potrącenia.
Dzisiaj rzeczniczka komendy powiatowej policji poinformowała, że w nocy seniorka zmarła w szpitalu. Kobieta miała zmiażdżoną stopę i konieczna była operacja. Lekarzom nie udało się uratować 85-latki. W sprawie wypadku zostało wszczęte śledztwo.
/red./
![„Za brak refleksji zapłacą mieszkańcy”, czyli automat paczkowy na Polnej Drodze w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/automat-do-paczek-ul.-Polna-Droga-niszczony-trawnik-i-chodnik-1-238x178.jpg)



![Wymusił pierwszeństwo, auto wpadło do rowu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/2-1-100x75.jpg)

![Cross: Wspólna akcja policji i leśników [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/433-355568-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)