Strona główna Sport Inne To była jubileuszowa edycja świdnickiego turnieju tenisowego

To była jubileuszowa edycja świdnickiego turnieju tenisowego [FOTO]

0

Jak zwykle początek sezonu tenisowego w Świdnicy nierozłącznie wiąże się z organizowanym tu Memoriałem Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym. Tym razem na 12 czerwca zaplanowano dziesiątą już edycję turnieju pamięci tego propagatora „białego sportu” w naszym mieście.

Tradycyjnie na kortach OSiR-u Świdnica zgromadzili się przyjaciele, znajomi i uczniowie „Szymona”. Turniej  w tym roku rozgrywany był w kategorii gier deblowych, rozlosowanych spośród zgłoszonych wcześniej par. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 i przystąpiło do nich 11 zespołów. Na oficjalnym otwarciu zgromadzonych uczestników Memoriału jak co roku przywitała pani Małgorzata Szymańska, żona Bogdana. Kilka słów przekazali też wiceprezydent Świdnicy pan Jerzy Żądło oraz wicestarosta Zygmunt Worsa, który był jednocześnie jednym z uczestników turnieju. Obecny był również pan Jan Czałkiewicz z ramienia Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – relacjonuje Waldemar Kurek ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Przy sprzyjającej pogodzie rywalizowano systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań, choć czas i ilość kortów pozwoliła na rozegranie przez każdą drużynę co najmniej czterech meczów w turnieju. Tak więc każdy mógł nagrać się do woli. Bardzo wyrównany poziom w deblach do końca nie pozwalał wytypować zwycięzców, co skutkowało zaskakującymi finałami. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się deble, które do tej pory nie przegrały swoich spotkań. Ostatecznie po bardzo zaciętym boju, dopiero w super tie-breaku para Marek Orzechowski i Mariusz Zakrzewski pokonała duet Mariusz Paździora i Bartłomiej Gasiulewicz (6-3, 4-6 i 10/6). Równie wyrównane spotkanie o trzecie miejsce kończące się też dopiero w super tie-breaku wyłoniło zwycięzcę spośród rywalizujących przeciwko sobie ojca i syna. Debel Szymon Janaszek i Daniel Jasiński wygrał z parą Piotr Janaszek i Zygmunt Worsa (6-3, 4-6, 11/9).

Najlepszym zawodnikom organizatorzy wręczyli talony na sprzęt sportowy oraz pamiątkowe dyplomy. Dla wszystkich uczestników Memoriału przygotowano też drobne upominki w formie gadżetów sportowych. Organizatorem imprezy był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy. Nad sprawnym przeprowadzeniem całości imprezy czuwał Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica.

Końcowa klasyfikacja – gry deblowe:
1. Marek Orzechowski, Mariusz Zakrzewski
2. Mariusz Paździora, Bartłomiej Gasiulewicz
3. Szymon Janaszek, Daniel Jasiński
4. Piotr Janaszek, Zygmunt Worsa
5. Jacek Angrys, Barbara Angrys
6. Wojciech Sobczyk, Leszek Synowski
7. Łukasz Zięta, Maciej Wierzyk
8. Dariusz Sztuka, Grzegorz Dobosz
9. Józef Baziak, Jacek Orzechowski
10. Bartosz Różycki, Zbigniew Graj
11. Piotr Krzyżanowski, Krzysztof Rosiak

/OSiR Świdnica/

Poprzedni artykuł„W drodze”. Wyjątkowe przedstawienie pantomimiczne Alchemii teatralnej [FOTO]
Następny artykułCo kupić w prezencie na urodziny?