Strona główna 0_Slider Święto Granitu Strzegomskiego. Co w niedzielę?

Święto Granitu Strzegomskiego. Co w niedzielę? [FOTO]

0

Występy Ekipy z miasta, Pogwizdanych, zespołu Power Play oraz Czadomana zakończyły drugi dzień tegorocznego Święta Granitu Strzegomskiego. Jakie atrakcje organizatorzy szykują na ostatni dzień miejskiej imprezy?

fot. UM Strzegom

Niedzielne świętowanie rozpocznie się już o godzinie 10.00. Na strzegomskim Rynku gościć będą wystawcy XXXVI Regionalnej Giełdy Minerałów, a także „Truskawkowej niedzieli”, podczas której w formie stoisk kulinarnych zaprezentują się sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich gminy Strzegom. O godzinie 11.30 w strzegomskiej bazylice mniejszej rozpocznie się msza z udziałem bractw rycerskich, po zakończeniu której na placu Kościelnym odbędzie się finał turnieju rycerskiego.

Kolejne wydarzenia będą odbywać się ponownie w Rynku, gdzie od godziny 12.00 występować będą amatorskie zespoły muzyczne, a od godziny 16.00 będą prezentować się dzieci ze strzegomskich szkół i przedszkoli. Wieczorem, na zakończenie trzydniowego Święta Granitu Strzegomskiego, na scenie pojawią się: Orkiestra Na Dużym Rowerze (godz. 18.00), Dawid Kwiatkowski (19.00) oraz zespół Wilki (20.30).

/mn/

fot. UM Strzegom

Poprzedni artykułWspólnymi siłami wysprzątali Park Książański [FOTO]
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19