Strona główna 0_Slider „Stoi na stacji lokomotywa” czyli Dzień Dziecka w Muzeum Kolejnictwa. Atrakcje dla...

„Stoi na stacji lokomotywa” czyli Dzień Dziecka w Muzeum Kolejnictwa. Atrakcje dla najmłodszych również w weekend [FOTO]

0

Wspólną recytacją wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” w językach ukraińskim i polskim Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej rozpoczęło obchody Dnia Dziecka. Niezwykłą wystawę „Lokomotywa-Dzieciom” można jeszcze zwiedzać 4 i 5 czerwca.

Z okazji Dnia Dziecka placówka zaprosiła do wspólnego świętowania ukraińskie dzieci, które po 24 lutego znalazły schronienie na terenie powiatu świdnickiego. Oprócz zwiedzania wystawy dedykowanej wierszowi „Lokomotywa” Juliana Tuwima, dzieci miały okazję podziwiać całą ekspozycję muzeum oraz dobrze się bawić. O to zadbał artysta Dariusz Lech z Fundacji Tańca i Kultury Tanecznej „CHOREIA”, który wspólnie z dziećmi wyrecytował i pokazał różnymi gestami treść rymowanki. Warto podkreślić, że recytował w dwóch językach – polskim i ukraińskim.

Wystawa to autentyczny pociąg złożony z lokomotywy parowej (OKi2-27) oraz 5 wagonów towarowych, zainspirowana wierszem „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Mieszczą się w nich słonie, żyrafy i armata.

Turyści indywidualni mogą obejrzeć ekspozycję w weekend 4 i 5 czerwca. W tych dniach muzeum będzie otwarte w godzinach od 10.00 do 18.00. Dla zwiedzających przygotowano szereg atrakcji, a wśród nich m.in.: prezentacje i przejazdy zabytkowych, czynnych lokomotyw spalinowych 409Da-1 oraz 410D-51, gra terenowa dla najmłodszych, zwiedzanie bocznicy muzeum z przewodnikiem, pokazy zabytkowych maszyn na warsztacie, makiety kolejowe oraz inne wystawy poświęcone kolejnictwu, sala zabaw z Tomkiem i Przyjaciele, kolejowa plaża z placem zabaw. Czynne będzie też Kolejowe Bistro w wagonie WARS.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułAlchemia Teatralna. Warsztaty dramatopisarskie z Mateuszem Pakułą
Następny artykułDrogowcy przymierzają się do częściowego remontu „trzydziestki piątki”. Siedem firm zainteresowanych realizacją prac