Strona główna 0_Slider Śmiertelny wypadek na krajowej „piątce”. Auto osobowe zostało przygniecione przez ciężarówkę

Śmiertelny wypadek na krajowej „piątce”. Auto osobowe zostało przygniecione przez ciężarówkę

0

Jedna osoba zginęła a jedna została ranna w wyniku zderzenia auta osobowego oraz ciężarówki na drodze krajowej nr 5, na wysokości miejscowości Zastruże (gm. Żarów).

fot. OSP Żarów

Zgłoszenie o wypadku na krajowej „piątce” wpłynęło do służb ratunkowych w środę około godziny 12.50. – Doszło do zderzenia samochodu osobowego oraz ciężarówki z naczepą. Pojazd osobowy został przygnieciony przez ciężarówkę. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć. Poza tym jedna osoba podróżująca pojazdem osobowym została poszkodowana – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy marki Renault oraz samochód ciężarowy marki MAN z naczepą. W wyniku tego zdarzenia 71-letnia kierująca pojazdem osobowym została zabrana do szpitala, a podróżujący z nią 79-letni pasażer zmarł – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Droga krajowa nr 5 była zablokowana przez blisko sześć godzin. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że przejazd został ponownie umożliwiony około godziny 18.30.

/mn/

fot. OSP Żarów

Poprzedni artykułSołtys Wirek miała ciągnąć psa za samochodem. Teresa M. znowu nie pojawiła się w sądzie
Następny artykułAlchemia Teatralna. Warsztaty dramatopisarskie z Mateuszem Pakułą