Strona główna Wydarzenia Żarów Rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny podczas gminnych zawodów strażackich

Rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny podczas gminnych zawodów strażackich [FOTO]

0

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Żarów stanęły w szranki o tytuł najlepszej drużyny strażackiej. 25 czerwca na boisku sportowym w Pożarzysku w zawodach sportowo-pożarniczych wyłoniono najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach.

Tradycyjnie podczas zawodów strażackich druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: ćwiczeniach bojowych z wodą oraz sztafecie pożarniczej z przeszkodami. O punkty dla swoich drużyn i najwyższe miejsca na podium walczyło siedem jednostek: OSP Buków, OSP Wierzbna, OSP Pożarzysko, OSP Mrowiny, OSP Kalno, OSP Imbramowice oraz OSP Żarów. Choć rywalizacja była bardzo zacięta, bo każda drużyna walczyła o najwyższe miejsce na podium, najważniejsza była dobra wspólna zabawa – wskazują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W kategorii seniorów I miejsce zajęli druhowie z OSP Pożarzysko, II miejsce zdobyła drużyna OSP Mrowiny, a na III miejscu uplasowali się zawodnicy OSP Imbramowice.

Podczas zawodów świętowano również 75-lecie OSP Pożarzysko. Z tej okazji burmistrz Żarowa Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora złożyli na ręce prezesa OSP Pożarzysko Łukasza Brańki gratulacje, podziękowania oraz upominki. Imprezie towarzyszyła również zbiórka charytatywna w ramach akcji Przegoń raka dla dzieciaka, którą zainicjowała radna Zuzanna Urbanik.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułObroża i smycz: jak się przygotować do spacerów z psem?
Następny artykułNowe mieszkanie najlepszym kapitałem