Strona główna Artykuł sponsorowany Obroża i smycz: jak się przygotować do spacerów z psem?

Obroża i smycz: jak się przygotować do spacerów z psem?

0
Spacery z psem mogą być wyjątkowo relaksujące, pozytywnie wpływają zarówno na właściciela, jak i podopiecznego. To także doskonała okazja do socjalizacji zwierzęcia; zapoznawanie go z innymi osobnikami oraz ludźmi pozytywnie wpływają na psychikę czworonożnego pupila, jak i wypracowują u niego dobre wzorce przy interakcjach. Aby spacery zawsze kojarzyły się z pozytywnymi doświadczeniami, należy zaopatrzyć się w niezbędny asortyment; a wysokojakościowa smycz i obroża są kluczowe.

Jaka długość smyczy będzie odpowiednia?
Najwłaściwszą długością smyczy jest sto czterdzieści centymetrów. Blisko półtora metra pozwala na swobodne poruszanie się zwierzęcia, jak i jednoczesne bycie w pobliżu właściciela. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się na terenach miejskich i ogólnie zatłoczonych. Z kolei na terenach zielonych, takich jak lasy czy łąki, świetnie sprawdzą się modele automatyczne, rozwijające się na konkretną długość.

Jak prawidłowo wybrać obrożę?
Na polskim rynku sprzedażowym dostępnych jest wiele ofert, w których możemy nabyć obroże dla zwierząt. Nie wszystkie jednak są w pełni bezpieczne i prawidłowo stworzone. Warto zatem sięgnąć po sprawdzone produkty, które posłużą nam przez lata. Obroża dla psa od Psia Kość będzie jedną z nich. Modele te są odporne na uszkodzenia mechaniczne, łatwe w czyszczeniu, a zapięcie jest trwałe. Istnieją liczne warianty kolorystyczne, także w prosty sposób stworzymy idealnie dopasowany, estetyczny duet z obrożą.

Szelki a obroże
Mimo że każdy pies powinien posiadać własną obrożę; umożliwia to łatwą kontrolę nad zwierzęciem, pełni funkcje dekoracyjne, a także dodatkowo możemy czy czepić do niej przydatną zawieszkę z adresem właściciela. Warto jednak kupić szelki dla podopiecznego. Są bezuciskowe, a niesforny pies – nawet przy swoich największych chęciach – nie będzie w stanie ich samodzielnie zdjąć. Wykonane z wodoodpornych, trwałych materiałów posłużą nam właścicielom przez lata. Kilkupunktowa regulacja w pełni dostosowuje się do anatomii zwierzęcia. Sklep Psia Kość poleca szelki dla psa marki Amiplay – wyróżniają się niezwykle wytrzymałą, ekologiczną taśmą bawełnianą, produkowaną specjalnie dla firmy. Nie powoduje oparzeń oraz nie ociera skóry zwierzęcia.

Jak dobrać rozmiar obroży?
Alternatywą dla szelek są niezwykle popularne obroże, na które moda zapewne nigdy nie ustanie. Są bardzo funkcjonalne i przydatne. Mocowane na szyi psa musi być starannie dobrane – po ich założeniu zwierzęciu należy upewnić się, że nie są zbyt luźne, umożliwiające zrzucenie ich oraz nie przylegają zbyt ściśle do ciała psa. Mogłoby to spowodować trwałe kontuzje, niedotlenienie i otarcia. Idealnym testem jest wsunięcie palca pomiędzy obrożę a szyję pupila i sprawdzenie w ten sposób, czy pies ma swobodę ruchu.

Warto zatem zaopatrzyć się w kilka wariantów; smycz, obroża i szelki to podstawowy asortyment dla właścicieli psów. Wybór dobrych przedmiotów sprawi, że z łatwością każdy nauczy swojego zwierzaka prawidłowych zachowań na zewnątrz i jednocześnie zadba o jego bezpieczeństwo.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMotocyklista zderzył się z dzikiem
Następny artykułRywalizowali o tytuł najlepszej drużyny podczas gminnych zawodów strażackich [FOTO]