Strona główna 0_Slider Ruszyły konsultacje w sprawie strategii rozwoju Świdnicy na 2030 rok. Za dokument...

Ruszyły konsultacje w sprawie strategii rozwoju Świdnicy na 2030 rok. Za dokument miasto zapłaci prawie 80 tysięcy złotych

0

Świdniczanie mogą zabrać głos w sprawie najważniejszych inwestycji i działań potrzebnych do rozwoju miasta w perspektywie najbliższych 8 lat. Dzisiaj na spotkanie zaproszono przedsiębiorców, ale była ich garstka. Jeden z radnych wskazuje na nietrafiony dobór godzin.

Opracowanie „Strategii Rozwoju Miasta Świdnicy 2030 Plus” władze miasta zleciły Instytutowi Badawczemu IPC sp. z o.o. z Wrocławia. Umowa opiewa na 79 950 zł.  „W I etapie, w maju i czerwcu br. odbędą się spotkania diagnostyczne z mieszkańcami miasta, w różnych obszarach tematycznych. (…) Diagnoza pozwoli uzyskać wiedzę na temat problemów i potencjałów miasta, dzięki czemu zostaną określone i zaplanowane niezbędne i ważne inwestycje na przyszłość, tak, aby Świdnica stawała się jeszcze bardziej atrakcyjna do życia.” – poinformował pod koniec maja Urząd Miejski w Świdnicy. Zostały przeprowadzone już dwa spotkania, 31 maja z uczniami szkół średnich, a 3 czerwca z seniorami. I tylko to ostatnie odbyło się w godzinach popołudniowych. Kolejne trzy zaplanowano do południa.

„Strategia Rozwoju Miasta Świdnicy 2030 Plus” to ważny dokument zarówno dla mieszkańców jak i przyszłości naszego miasta. Z tego względu harmonogram konsultacji należy dostosować do mieszkańców Świdnicy, którzy w zdecydowanej większości w czasie organizowanych konsultacji przebywają w pracy. Jeśli niniejsza Strategia ma być dokumentem wypracowanym wspólnie z mieszkańcami Świdnicy należy zmienić niniejszy harmonogram. Napisałem w tej sprawie interpelację. W imieniu mieszkańców liczę na pozytywne ustosunkowanie się do przedłożonego planu.” – pisze w mediach społecznościowych radny Jan Jaśkowiak. Na razie harmonogram pozostaje bez zmian.

Na dzisiejsze spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej przyszło kilkunastu przedsiębiorców.
Kolejne konsultacje:
  • 13 czerwca w godz. 12.00 – 15.00 – animatorzy i twórcy kultury i sportu – Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw, Rynek 39-40, sala II piętro;
  • 20 czerwca w godz. 10.00- 13.00 – Zespół ds. opracowania projektu „Strategia Rozwoju Miasta Świdnicy 2030 Plus”.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPolsko-ukraiński koncert w Kościele Pokoju
Następny artykułCeramika rozsławiała Świdnicę na cały świat. Muzeum Narodowe we Wrocławiu szykuje specjalną wystawę