Strona główna Wydarzenia Marcinowice Rusza budowa nowego posterunku policji

Rusza budowa nowego posterunku policji

0

Niemal 3 mln złotych pochłonie budowa nowego posterunku policji w Marcinowicach, który jeszcze w tym roku powstać przy ulicy Juliana Tuwima. W środę inspektorzy nadzoru z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz wykonawcy inwestycji odebrali teren pod budowę.

Policyjna inwestycja zakłada budowę w systemie modułów 3D dwóch parterowych budynków z przeznaczeniem na funkcję budynku administracyjnego i garażu z magazynem. Wykonany zostanie nowy układ dojść i dojazdów pełniących jednocześnie funkcję drogi pożarowej. W części dostępnej dla mieszkańców, od strony ul. Juliana Tuwima zakłada się stworzenie parkingu naziemnego dla 6 pojazdów, w tym 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych z przyciskiem instalacji przywoławczej. Dodatkowo w ramach inwestycji wybudowany zostanie wolnostojący maszt antenowy dla potrzeb łączności policyjnej.

Nowy posterunek przypominać będzie obiekt, który w grudniu ubiegłego roku został otwarty w Prochowicach. – To pionierska na skalę Polski inwestycja w formie budownictwa modułowego 3D. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, to będzie rozwiązaniem prekursorskim dla następnych tego typu obiektów. Jest zapotrzebowanie na 250 posterunków policji wybudowanych w tej technologii w skali kraju – podkreślał podczas uroczystego otwarcia komendant wojewódzki nadinsp. Dariusz Wesołowski.

Realizację prac projektowych oraz budowlanych powierzono spółce Climatic. Pochłoną on blisko 2 mln 770 tys. złotych.

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułTrwa wielkie odliczanie do startu jeździeckiego triathlonu w gwiazdorskiej obsadzie!
Następny artykuł„Misja Ukraina”. Zbierają środki na kolejną wyprawę z pomocą humanitarną