Strona główna Wydarzenia Żarów Powstanie tu sala ślubów. Willa Treutler-Schlosser znów należy do gminy Żarów

Powstanie tu sala ślubów. Willa Treutler-Schlosser znów należy do gminy Żarów

0

Po kilku latach starań i licznych rozmów z Invest-Park Development zabytkowy budynek przy ul. Zamkowej 1 w Żarowie, zwany dawniej Willą Treutler-Schlosser znów jest własnością gminy Żarów. Budynek przejdzie remont i powstanie tu m.in. sala ślubów.

7 czerwca 2022r. podpisany został akt notarialny z Invest-Park Development, na mocy którego gmina stała się jedynym właścicielem tego obiektu.

Dawna Willa Treutler-Schlosser przez ostatnich kilkanaście lat był siedzibą przedszkola niepublicznego „Chatka Małolatka”. To piękny obiekt, który wymaga remontu i modernizacji. Zgodnie z oczekiwaniami naszych mieszkańców powstanie tutaj nowoczesna i reprezentacyjna sala ślubów, która musi być odpowiednim miejscem na organizacje takich wydarzeń, jakim są śluby czy rocznice i jubileusze. Dotychczasowa sala ślubów mieści się na pierwszym piętrze w obskurnym budynku przy ul. Armii Krajowej 54 w Żarowie, do której prowadzą kręte i niebezpieczne schody. Jest to znaczne utrudnienie dla osób niepełnosprawnych lub mających trudności z poruszaniem się. W planach jest także przeniesienie do tego budynku Urzędu Stanu Cywilnego i Ewidencji Ludności oraz niektórych referatów, zwłaszcza tych, które obsługują najwięcej mieszkańców. Docelowo planujemy wyłączyć z obsługi mieszkańców cały budynek przy ul. Armii Krajowej 54, gdzie mieści się Ośrodek Pomocy Społecznej mówi burmistrz Leszek Michalak.

Jest to jeden z najpiękniejszych obiektów na terenie naszej gminy, który będzie służył wszystkim mieszkańcom. Na remont obiektu trzeba będzie jeszcze poczekać, choć pierwsze prace porządkowe na jego terenie już rozpoczęliśmy. Teraz musimy przeprowadzić inwentaryzację budynku, a następnie wszelkie przeglądy i audyty. W kolejnym etapie zrealizowany zostanie remont oraz projekt zagospodarowania terenu przy budynku. Wygląd zmieni także teren przy budynku, gdzie zamontowane zostaną nowe ławki, posadzone nasadzenia i zainstalowane będą kamery monitoringu. Dziękujemy również Invest-Park Development za przekazanie dokumentacji całego budynku mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Zakup kosztował gminę 2 550 000 zł.

Magdalena Pawlik, UM Żarów /opr. red./

Poprzedni artykułOstatni dzwonek na złożenie deklaracji. Za niedotrzymanie terminu grozi grzywna
Następny artykułSynoptycy ostrzegają przed burzami