Strona główna 0_Slider Pociągi wracają na trasę Wrocław – Sobótka – Świdnica. Kolejarze apelują o...

Pociągi wracają na trasę Wrocław – Sobótka – Świdnica. Kolejarze apelują o ostrożność na przejazdach kolejowych

0

12 czerwca po ponad dwudziestu latach przerwy wznowione zostaną przewozy pasażerskie na linii kolejowej łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem. Już od początku czerwca na tej trasie będą odbywać się przejazdy techniczne oraz jazdy zapoznawcze prowadzone przez Koleje Dolnośląskie. Z tego względu przedstawiciele spółki PKP Polskie Linie Kolejowe apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych.

Na trasie Wrocław – Sobótka – Świdnica jest ponad 50 przejazdów kolejowo-drogowych. Wszystkie są odpowiednio zabezpieczone. Zachowując zasady ruchu drogowego bezpiecznie przejdziemy lub przejedziemy przez tory. Uwzględniając kursowanie linią Wrocław – Sobótka – Świdnica kilkudziesięciu pociągów na dobę, prosimy o właściwe i odpowiedzialne zachowanie na terenach kolejowych – szczególnie na przejazdach i przejściach przez tory – apeluje Dariusz Kolubka, dyrektor wałbrzyskiego Zakładu Linii Kolejowych spółki PKP PLK.

Szczególnie prosimy rodziców i opiekunów, aby zwrócili uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, jeśli droga do szkoły lub w codziennych planach prowadzi przez teren kolejowy, bądź przejścia i przejazdy kolejowo-drogowe. Rozwaga kierowców i pieszych, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i odpowiedzialność za życie współpasażerów aut i podróżnych w pociągach, pozwolą uniknąć tragedii i odpowiedzialnie podróżować. Prosimy o bycie Ambasadorami Bezpieczeństwa, odpowiedzialne zachowanie na przejazdach kolejowo-drogowych i motywowanie do tego członków rodziny i znajomych osób – dodaje Kolubka.

Jak informuje dyrektor wałbrzyskiego oddziału PKP PLK, w dniach 1-10 czerwca będą odbywać się przejazdy techniczne pociągów. Wznowienie regularnego ruchu pasażerskiego nastąpi 12 czerwca. Między Wrocławiem a Świdnicą podróżni będą mogli skorzystać z 14 przystanków z nowymi peronami: Wrocław Wojszyce, Wrocław Partynice, Bielany Wrocławskie, Domasław, Kobierzyce, Wierzbice Wrocławskie, Pustków Żurawski, Rogów Sobócki, Sobótka, Sobótka Zachodnia, Szczepanów, Marcinowice, Pszenno, Świdnica Przedmieście. Przewidywany czas przejazdu na trasie Wrocław Główny – Sobótka – Świdnica wyniesie około godziny, w zależności od liczby zatrzymań.

/PKP PLK, opr. mn/

Poprzedni artykułSklep żeglarski Sailovnia – tu znajdziesz coś dla siebie
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19