Strona główna Wydarzenia Dobromierz Ogień strawił dom czteroosobowej rodziny. Jest zbiórka dla pogorzelców

Ogień strawił dom czteroosobowej rodziny. Jest zbiórka dla pogorzelców

0

W niedawnym pożarze stracili niemal wszystko, teraz liczą na ludzką życzliwość. Na rzecz pogorzelców z Bronowa (gm. Dobromierz) została zorganizowana zbiórka. Ogień strawił w ogromnym stopniu budynek, meble, wyposażenie i nasze ubrania. Bez wsparcia dobrych ludzi będzie nam ciężko poradzić sobie z tą sytuacją – wskazują poszkodowani, apelując o pomoc.

fot. KP PSP Świdnica

Do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Bronów doszło w poniedziałek, po godzinie 17.00. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, a w działaniach gaśniczych uczestniczyło w sumie 25 strażaków. Mieszkańcy domu zdołali się ewakuować jeszcze przed przyjazdem ratowników. W wyniku pożaru w budynku odnotowano duże straty materialne.

O pomoc postanowili poprosić mieszkańcy zniszczonego przez pożar domu, a za pośrednictwem serwisu szczytny-cel.pl zorganizowana została zbiórka. – 13 czerwca 2022 roku w naszym domu doszło do pożaru. To tragiczne przeżycie i pustka po tym co było pozostanie w naszych pamięciach już na zawsze. Ale zrobimy wszystko, by wrócić do życia jakie mieliśmy sprzed wybuchu ognia w naszym domu, z którym walkę toczyło, aż dziewięć zastępów staży pożarnej – piszą poszkodowani.

Ogień strawił w ogromnym stopniu budynek, meble, wyposażenie i nasze ubrania. Niestety w pożarze straciliśmy też dwóch z dziewięciu naszych kocich przyjaciół. Nasza czteroosobowa rodzina mieszkająca w budynku, który został objęty przez ogień, doznała wielu strat i niestety wiemy, że bez wsparcia dobrych ludzi będzie nam ciężko poradzić sobie z tą sytuacją. Dlatego prosimy Was o pomoc, nawet tą najmniejszą, ponieważ nawet ta najmniejsza pomoc przybliży nas do naszej normalności – apelują.

/mn/

fot. KP PSP Świdnica

Poprzedni artykułZaginął Tomasz Głogowski ze Świdnicy
Następny artykułZ kocykiem na piknik do Krzyżowej