Strona główna Artykuł sponsorowany Korzyści, jakie za sobą niesie instalacja fotowoltaiczna

Korzyści, jakie za sobą niesie instalacja fotowoltaiczna

0
Instalacje fotowoltaiczne z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Przybywa nie tylko gospodarstw domowych, które chcę czerpać darmową energię ze słońca, lecz rośnie również ilość przedsiębiorstw, które decydują się na takie rozwiązania. To realne oszczędności i korzyści dla budżetu przez długie lata. Zalety instalacji są niepodważalne, szczególnie, iż ceny prądu systematycznie rosną.

Czym jest i jak działa fotowolatika?
Fotowoltaika to technika wytwarzania energii elektrycznej, polegająca na zjawisku konwersji promieniowania słonecznego w prąd elektryczny za pomocą paneli fotowoltaicznych. Tak wygenerowany prąd trafia do inwertera, gdzie następuje jego przekształcenie w prąd zmienny, który zasila budynek. Nadwyżki wyprodukowanej energii trafiają do sieci i mogą później zostać wykorzystane przez użytkownika. Ilość pozyskanej energii zależy od intensywności promieniowania słonecznego na powierzchnię Ziemi, które jest zmienne w zależności od pory dnia, pory roku, stanu atmosfery oraz od szerokości geograficznej.

Ochrona środowiska
Panele fotowoltaiczne w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł energii, nie wymagają paliwa do działania, a zatem nie powodują zanieczyszczeń. Zapewniają czystą i zieloną energię pozwalając ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Chronią również i nasze zdrowie przed groźnymi toksynami z kominów. Są ciche i nie hałasują podczas użytkowania, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla obszarów miejskich i mieszkalnych.

Źródło: https://www.jkt-solar.pl/panele-fotowoltaiczne/

Niewyczerpalne źródło energii
Słońce to niewyczerpalne i czyste źródło energii odnawialnej, a średnia moc promieniowania docierającego w danej chwili do powierzchni Ziemi w skali roku przewyższa światową konsumpcję energii ponad 10 tysięcy razy. Energia słoneczna, mierzona przy pomocy natężenia promieniowania słonecznego, dla Polski wynosi średnio 1000 kWh/m2. Oznacza to, że zasoby słoneczne w naszym kraju są na porównywalnym poziomie jak w Niemczech, kraju będącym liderem w mocy zainstalowanych paneli fotowoltaicznych w Europie.

Niezależność od podwyżek
Fotowoltaika to również większa niezależność od podwyżek cen energii, w tym kosztów jej dystrybucji. Podczas gdy możemy wybrać ofertę u sprzedawcy energii elektrycznej gwarantującą m.in. opusty od cen taryfowych, nikt już nie zapewni nam niezmiennych cen dystrybucyjnych, które pośrednio również decydują o wysokości naszych rachunków. Zatem dzięki instalacji fotowoltaicznej stajemy się w mniejszym stopniu zależni od dostawcy energii, a tym samym od rosnących na rynku stawek.

Niskie rachunki
Przejście na energię słoneczną to doskonała inwestycja dla właścicieli gospodarstw domowych, która przez długie lata przynosić będzie zyski i oszczędności. Wytwarzanie własnego prądu z instalacji fotowoltaicznej pozwala na jego mniejszy zakup od dostawców energii elektrycznej, a tym samym na obniżenie kwot na rachunkach. Jest to możliwe, gdyż urządzenia domowe w pierwszej kolejności pobierają prąd wyprodukowany przez naszą mikroelektrownię.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzym cechują się nowoczesne łazienki?
Następny artykułPrzejście w Zaułku Świętokrzyskim przeszło przemianę. Prace remontowe na finiszu [FOTO]