Strona główna Artykuł sponsorowany Czym cechują się nowoczesne łazienki?

Czym cechują się nowoczesne łazienki?

0
Nowoczesność w łazience to jeden z czynników wpływających na komfort korzystania z niej. Rozwiązania w tym stylu pozwalają osiągnąć dużą funkcjonalność i eleganckie wykończenie. Do wyboru jest wiele sprzętów czy konstrukcji, które pozwalają stworzyć wnętrze tego typu. Czym dokładnie cechują się jednak nowoczesne łazienki?

Designerskie sprzęty
W nowoczesnych wnętrzach bardzo ważne jest zadbanie o zastosowane faktury, barwy i kształty. Mimo minimalizmu, jakim wyróżniają się tego typu aranżacje, oraz nastawienia na funkcjonalność, warto szukać sprzętów bardziej designerskich. Obłe kształty, wyraziste linie, prostota połączona z ekstrawagancją – to wszystko powinno znaleźć się w nowoczesnej łazience. Dotyczy to nie tylko mebli, ale też różnego rodzaju armatury, a także wykończenia. Oczywiście designerskie sprzęty najczęściej kojarzą się z wyższą półką cenową. Jednak czasem wystarczy przejrzeć ofertę różnych firm, by znaleźć tańsze  tego typu produkty. Przykładowo, można odwiedzić sprawdzony salon łazienek we Wrocławiu, a z pewnością uda się zakupić designerskie sprzęty, materiały wykończeniowe czy dodatki, które pozwolą stworzyć wnętrze w nowoczesnym stylu.

Eleganckie wykończenie
Kolory czy faktury istotnie wpływają na odbiór pomieszczenia. Z tego względu, w nowoczesnej łazience należy zadbać o wybór odpowiednich materiałów do wykończenia. Choć w tym pomieszczeniu dobrze sprawdzi się minimalizm, warto także wypróbować bardziej ekstrawaganckie rozwiązania. Jeśli pozwala na to metraż pomieszczenia, dobrym pomysłem może być mocny kontrast pomiędzy płaszczyznami. Świetnie mogą się sprawdzić także płytki czy panele o interesującym wzorze, na przykład przypominające marmur z żyłą złota. W nowoczesnej łazience można także wypróbować mniej standardowe wykończenie. Do charakteru pomieszczenia dobrze może się sprawdzić beton architektoniczny, który jest także odporny na działanie wilgoci. Trzeba jednak pamiętać, że zdecydowanie lepiej prezentuje się on w pomieszczeniach o większym metrażu.

Nowoczesny prysznic
Czy prysznic może jednocześnie podkreślać charakter pomieszczenia? Oczywiście! W nowoczesnej łazience liczy się minimalizm oraz zadbanie o dużą ilość przestrzeni. W związku z tym dobrze jest w niej postawić na prysznic bez brodzika. Jest on nie tylko efektowny, ale też bardzo wygodny w korzystaniu. Należy jednak pamiętać, że takie rozwiązanie musi zostać zaplanowane na dość wczesnym etapie ze względu na konieczność umieszczenia odpowiedniego odpływu oraz ułożenia płytek, które pozwolą na swobodne spływanie wody. W innym przypadku można zdecydować się na niski, minimalistyczny brodzik. W nowoczesnej łazience doskonale sprawdzi się szklana, subtelna kabina. Dobrym pomysłem może być również zastosowanie prysznica walk-in – bez żadnego odgrodzenia od reszty łazienki lub oddzielonego wyłącznie ścianką – który świetnie sprawdzi się zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach.

Minimalizm przede wszystkim
Nowoczesne wnętrza to przede wszystkim subtelny i przyjemny dla oka minimalizm, który czasem wręcz ociera się o surowość. W łazience utrzymanej w tym stylu nie ma miejsca na niepotrzebne rozwiązania czy dodatki. Najlepiej jest postawić na sprzęty, meble czy armaturę, która jest minimalistyczna, a czasem wręcz dyskretna. Różnego rodzaju zabudowy i elementy takie jak zestaw podtynkowy pozwolą stworzyć nowoczesną aranżację. Warto zadbać o dużą ilość miejsca do przechowywania, która pozwoli zachować przyjemny dla oka porządek. Armatura i meble powinny się wyróżniać prostą bryłą, jednak nie oznacza to, że mają być one nudne. Na rynku można znaleźć wiele produktów, które pozwolą połączyć przyjemny dla oka design z minimalizmem. Warto jednak pamiętać o nadrzędnej zasadzie podczas urządzania nowoczesnego wnętrza, którą jest „mniej znaczy więcej”.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułLos Duendes powracają na scenę! Wkrótce koncert
Następny artykułKorzyści, jakie za sobą niesie instalacja fotowoltaiczna