Strona główna 0_Slider Koncertowe zakończenie Święta Granitu Strzegomskiego. Ostatniego dnia nie brakowało również innych atrakcji...

Koncertowe zakończenie Święta Granitu Strzegomskiego. Ostatniego dnia nie brakowało również innych atrakcji [FOTO]

0

W tym roku Strzegom obchodzi jubileusz 780. rocznicy nadania praw miejskich. Przez trzy dni w mieście odbywało się Święto Granitu Strzegomskiego, które obfitowało w wydarzenia kulturalne, sportowe oraz artystyczne. Miejską imprezę zakończyły koncerty na strzegomskim Rynku.

W niedzielę, w ramach Święta Granitu Strzegomskiego odbyła się 36. Regionalną Giełdę Minerałów. Tym razem nie w Centrum Aktywności Społecznej Karmel, tylko na strzegomskim Rynku – w wielkim namiocie w jego zachodniej pierzei. Lokalni wystawcy oraz kolekcjonerzy spoza gminy Strzegom zaprezentowali wspaniałe okazy minerałów.

Ostatniego dnia strzegomskiego święta na gości czekały również sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Strzegom, które podczas „Truskawkowej niedzieli” zaprezentowały wspaniałe wyroby z tych smacznych i zdrowych owoców – pyszne ciasta i desery.

W trakcie Święta Granitu Strzegomskiego miasto tradycyjnie opanowały bractwa rycerskie. W trakcie trzech dni odbył się m.in. uroczysty przemarsz po strzegomskim Rynku, msza św. w Bazylice Mniejszej oraz turniej rycerski. Bractwa rycerskie stacjonowały w swojej wiosce w parku miejskim.

Wieczorem, na zakończenie trzydniowego święta, na scenie ustawionej w samym centrum Strzegomia wystąpili: Orkiestra Na Dużym Rowerze, Dawid Kwiatkowski oraz zespół Wilki.

/UM Strzegom, mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, UM Strzegom

Poprzedni artykułPożar maszyny rolniczej pod Skarżycami [FOTO]
Następny artykułNajnowsze dane ministerstwa zdrowia o zakażeniach