Strona główna Artykuł sponsorowany Jak zadbać o dobrą pozycję strony w wyszukiwarce Google

Jak zadbać o dobrą pozycję strony w wyszukiwarce Google

0

Każdy, kto posiada własną stronę internetową, dba o to, by była ona jak najlepiej widoczna w internecie. Dlatego warto dowiedzieć się, co możemy już dzisiaj zrobić, by tak się stało. Z jakich narzędzi warto korzystać, co najlepiej nadaje się do tego wszystkiego i w jaki sposób. Na pewno warto zerknąć na takie rzeczy jak Google Search Console, który może naprawdę dobrze zadziałać, jeśli tylko wiemy, jak z tego skorzystać.

Czym jest Google Search Console 

Na początku jednak pojawia się pytanie co to jest Google Search Console w skrócie GSC.  Jest to darmowe narzędzie, jakie udostępnia Google. Służy temu, by monitorować pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki niemu można zadbać o dobrą pozycję, a także eliminować to, co może stwarzać problemy. Nie trzeba nawet tutaj się rejestrować. Wystarczy korzystać z tej usługi, by poprawić swoje zasięgi i wejścia. Więcej na temat tego narzędzia znajdziesz na stronie: https://www.oxide.pl/co-to-jest-google-search-console-i-dlaczego-warto-z-niego-korzystac/

Do czego wykorzystać GSC

Co konkretnie daje to narzędzie? Przede wszystkim znajdziemy tutaj opcje i raporty, które umożliwiają nam wiele rzeczy. Dzięki nim sprawdzimy, czy Google ma możliwość znalezienia, ale także zindeksowania naszej własnej strony internetowej. Poza tym pomoże nam rozwiązać wszelkie problemy, jakie możemy mieć właśnie z indeksowaniem, a także umożliwia wysłanie prośby o zindeksowanie nowych treści lub tych, które zostały zaktualizowane. Tutaj też wyświetlają się dane związane z ruchem w wyszukiwarce Google, gdy chodzi o naszą witrynę. Chodzi na przykład o to, że pojawi się informacja o tym, jak często witryna wyświetliła się w wynikach wyszukiwań, jakie frazy kluczowe ją wywołują i jak często użytkownicy klikają w zapytania. Można także ustawić sobie tutaj tak, że będziemy otrzymywać alerty o tym, że pojawiły się na naszej stronie problemy z indeksowaniem, spamem lub coś innego. Dowiemy się, na których witrynach są linki do naszej strony internetowej, a do tego wyeliminujemy wiele błędów.

Jak widać google search console to całkiem dobra usługa, z której warto skorzystać i która na pewno nam się przyda, gdy zajmujemy się tworzeniem i zarządzaniem naszą własną stroną internetową. Zdecydowanie pomaga to odnaleźć się wśród tych wszystkich zakamarków internetu i odkryć, jak to wszystko działa i jak możemy sprawić, by działało to na naszą korzyść.

Dla kogo jest GSC dawniej zwane narzędziami dla webmasterów

Takie narzędzia dla webmasterów przydają się wielu osobom. Bez względu na to, jaki mają staż, gdy chodzi o tworzenie i zarządzanie stroną internetową, którą sami stworzyliśmy. Na pewno przyda się właścicielom firm. Jeśli nawet nie będą korzystać z tego osobiście, to na pewno oddelegują do tego jakiegoś swojego pracownika. Warto jednak trochę poczytać o tej usłudze, dowiedzieć się, jakie ma dostępne opcje i zapoznać się z podstawami, gdy chodzi o korzystanie z tego.

Google Search Console w służbie SEO

Poza nimi będą z tego korzystać specjaliści ds. SEO i marketerzy, czyli ogólnie osoby, które zajmują się marketingiem internetowym. Dzięki temu narzędziu na pewno zdołają monitować, jakie jest obecnie natężenie ruchu na stronie. Poza tym można dzięki niemu optymalizować swoją pozycję w rankingach czy bardziej świadomie podejmować decyzję odnośnie tego, jakie działania teraz podjąć, by okazały się jak najbardziej skuteczne w danej sytuacji.

Rola GSC w marketingu

Pozwala też na bardziej zaawansowane działania marketingowe, więcej na ten temat znajdziesz tutaj. Można go połączyć także z innymi narzędziami jak Google Analytics, co da nam jeszcze większe efekty, które na pewno nas zadowolą i dadzą lepsze wyniki. Kolejną grupą są administratorzy witryn. To są ludzie, których zadaniem jest zadbać o prawidłowe działanie. Dzięki google search console można łatwo wszystko monitorować, dbać o bezpieczeństwo witryny przed atakami hakerów czy złośliwym oprogramowaniem.  Ostatnią grupą są programiści stron internetowym jak firma Oxide.pl

Jak zwiększyć ruch na stronie

Jednak, jak dobrze wiadomo, warto korzystać z więcej niż jednego narzędzia, by zwiększyć swoją efektywność i po prostu mieć lepiej rozwiniętą stronę, na której będą zamieszczane artykuły, które na pewno mogą zainteresować innych i sprawić, że ci chętnie jeszcze nieraz tutaj wpadną i skorzystają z naszych zasobów. W takim razie dobrze byłoby sprawdzić, co jeszcze nam się może przydać, gdy planujemy zabranie się za naszą stronę www. Z pewnością istotne jest to, by była stworzona tak, by nasi odbiorcy byli zadowoleni z korzystania.

Na pewno potrzebna będzie mapa strony, odpowiednie llinkowanie oraz ciekawe artykuły zawierające najważniejsze rzeczy związane z naszą branżą. To wszystko sprawia, że ruch na stronie się zwiększa, zwiększa się też liczba osób, które odwiedzają stronę i dokonują na niej zakupów produktów lub usług. Dzięki narzędziu Google Search Console  dowiemy się, jak jeszcze możemy pomóc naszej stronie się wybić i zyskać jak największą popularność.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułLetnia edycja Samochodowego Grand Prix Świdnicy odwołana
Następny artykułPotrącenie na Trybunalskiej