Strona główna Artykuł sponsorowany Jak dbać o swojego czworonożnego przyjaciela?

Jak dbać o swojego czworonożnego przyjaciela?

0

A więc stało się… W Twoim domu pojawił się nowy puchaty członek rodziny. Być może już wcześniej przygotowywałeś się na jego obecność i zastanawiałeś, jak dbać o swojego czworonożnego przyjaciela. Czeka cię sporo pracy! Trzeba pamiętać o wielu aspektach takiej opieki: odpowiednim żywieniu, pielęgnacji, wychowaniu, nauce chodzenia na smyczy czy zachowywania się w skupiskach ludzkich. Który z tych obszarów wymaga szczególnej uwagi? Jak nie zapomnieć o najważniejszych kwestiach?

1. Czworonożny przyjaciel a dieta
2. Jak dbać o sierść psa?
3. Zabawa i wychowanie

Zasada działania jest taka sama jak w przypadku ludzi: pierwsze miesiące życia szczeniaka są bardzo ważne z punktu widzenia jego późniejszego rozwoju. Odpowiednia opieka zaprocentuje, dlatego warto przygotować się do wychowania swojego psa. Wiele porad znajdziesz na https://pupilek.pl/.

Czworonożny przyjaciel a dieta
Jeśli rozwój szczeniaka przebiega prawidłowo, jego ciało jest gotowe na przyjmowanie pokarmów innych niż mleko matki około 5-6 tygodnia życia. Na początku warto serwować mu posiłki nawet 5 razy dziennie o stałych porach, w małych porcjach. Po 6. miesiącu życia częstotliwość można zmniejszyć do 2–3 razy dziennie. Jeżeli czworonożnym przyjacielem zaczynasz opiekować się później, po przywiezieniu go z hodowli, zachowaj okres adaptacji: pamiętaj przede wszystkim o stopniowym wprowadzaniu nowego pokarmu i mieszkaniu go z dotychczasowym.

Jak dbać o sierść psa?
Zdrowie psa uwidacznia się w jego wyglądzie – jednym z najdobitniejszych przejawów właściwej diety, z odpowiednią zawartością mikro- i makroelementów, jest kondycja sierści. Pamiętaj o jej regularnym wyczesywaniu: dla swojego pupila możesz kupić jedno z wielu akcesoriów przeznaczonych do tego typu działań, w tym szczotki, grzebienie, filcaki, zgrzebła. Co będzie najlepszym wyborem? To zależy od długości i gęstości okrywy.

Czy psa trzeba kąpać? Kąpanie psa może być umotywowane pielęgnacją, gdy sierść jest zabrudzona, lub względami leczniczymi – wtedy zawsze należy stosować preparaty nakierowane na choroby skóry w porozumieniu z lekarzem weterynarii.

Zabawa i wychowanie
Pies potrzebuje troski i odpowiedniego wychowania. Najważniejsze, by nie zabierać go zbyt wcześnie od matki i rodzeństwa – kontakt ze stadem okazuje się nieodzowny z punktu widzenia socjalizacji i nauki podstawowych zachowań. Później możesz rozpocząć tresurę (więcej na ten temat znajdziesz na: https://pupilek.pl/pies/jak-tresowac-psa/). Nie zapomnij, jak ważna jest nauka przez zabawę i aktywność fizyczna.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOdbudowa dachu zabytkowej kamienicy pochłonie ponad milion złotych [FOTO]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]