Strona główna 112 Będą patrolować miasto na rowerach

Będą patrolować miasto na rowerach

0

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a przy tym także kalendarzowe lato. W tym okresie nad bezpieczeństwem mieszkańców Świebodzic czuwać będą także policjanci z patrolu rowerowego.

Podobnie jak w poprzednich latach wraz z nadejściem letniej aury w miasto ruszyły patrole rowerowe. Zadania policjantów z takiego patrolu uzupełniają działania pozostałych funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Świebodzicach. Policjanci na rowerach swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Mundurowi zwracają uwagę między innymi na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które zakłócają bezpieczeństwo i porządek publiczny – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjanci na rowerach pojawiać się będą na ścieżkach rowerowych, w rejonie ogródków działkowych, obiektów szkolnych, w miejskich parkach, przy zbiornikach wodnych, a w razie konieczności będą też kierowani w dowolne rejony – wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe.

Co warto wiedzieć o patrolach rowerowych? Stróże prawa z grupy rowerowej są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień na ulicach. Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”, a nie granatową. Podobnie jak w innych przypadkach, na ramionach policjanci mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu są krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki służbowej z daszkiem mundurowi wyposażeni są w kaski rowerowe – opisuje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDoczekała się 9 wnuków i 15 prawnuków. Mieszkanka Świdnicy świętowała 100 urodziny
Następny artykułJezioro łabędzie w kinie Cinema3D. Wygraj podwójną wejściówkę! [KONKURS]