Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz pasażerskiego busa, do którego doszło w środę w rejonie skrzyżowania ulic Zamenhofa oraz Kunic w Świdnicy.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 9.50. – Na ulicy Zamenhofa doszło do zdarzenia drogowego z udziałem busa oraz auta osobowego. Jedna osoba, która podróżowała busem została poszkodowana. Została ona przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego – informuje asp. Paweł Szydłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.
– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 52-latek kierujący pojazdem marki Ford z niewyjaśnionej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym busem marki Mercedes, którym kierował 68-latek. Pojazdem tym podróżowała jedna pasażerka, która została przetransportowana do szpitala. Kierujący byli trzeźwi – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
/mn/
fot. Dariusz Nowaczyński

![Wiek nie musi być przeszkodą! Najaktywniejsi uczestnicy programu „Senior na start” nagrodzeni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/gala-finalowa-III-edycji-Senior-na-start-2025.12.03-46-238x178.jpg)

![Dwóch nowych policjantów złożyło ślubowanie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/nowi-policjanci-KPP-Swidnica-2025.12.02-4-100x75.jpg)

![Świdniccy strażacy pomagali gasić pożar budynku gospodarczego w Sadach Górnych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/page-4-100x75.jpg)



![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)