Strona główna Sport Piłka ręczna Wrócili do Świdnicy z jednym zwycięstwem

Wrócili do Świdnicy z jednym zwycięstwem

0

Wrocław był gospodarzem piątego turnieju grupy finałowej Dolnośląskiej Ligi Chłopców w piłce ręcznej. Zameldowała się na nim drużyna ŚKPR-u I Świdnica trenera Patryka Dębowczyka.

Świdniczanie wrócili ze stolicy Dolnego Śląska z trzema punktami. Szare Wilczki pokonały 18:17 (10:8) Bór Oborniki Śląskie oraz uległy 16:23 (8:11) Śląskowi Forzy Akademii Wrocław. Wynik meczu z Borem jest nieco mylący, bowiem świdniczanie prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty i zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone. W pierwszej połowie ŚKPR odskoczył już na 7:2, a w drugiej na 16:11. Drugi pojedynek przeciw gospodarzom miał już nieco inny przebieg. Po pierwszej wyrównanej części, w drugiej inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Za tydzień szósty turniej. W Obornikach Śląskich zagra ŚKPR II trenerki Justyny Curyl. Rywalami będą Bór i Siódemka Miedź Legnica.

ŚKPR I Świdnica – Bór Oborniki Śl. 18:17 (10:8)

ŚKPR I: Szewczyk – Szychowski 3, Zając 3, F. Stadnik 3, Przibycin 3, Lurka 2, J, Kocjan 2, K. Pawlak 2, Satała

Śląsk Forza Akademia Wrocław – ŚKPR I Świdnica 23:16 (11:8)

ŚKPR I: Szewczyk – Szychowski 5, Pawlak 4, Lurka 2, Przibycin 2, J. Kocjan 1, F. Stadnik 1, Litwińczuk, Satała