Strona główna Kultura Warp Travelers – niezwykły duet muzyków zagrał w Świdnicy

Warp Travelers – niezwykły duet muzyków zagrał w Świdnicy [FOTO]

0

Hip Hop i jazz – takie połączenie brzmień można było usłyszeć na 29. Świdnickich Nocach Jazzowych. Przed publicznością wystąpił niezwykły duet znakomitych muzyków – Bernard Maseli, znany jazzman, wirtuoz wibrafonu i wykładowca oraz DJ Eprom, czołowy DJ i raper. Muzycy mieli wystąpić pod wieżą ratuszową, ale ze względu na silny wiatr Koncert Warp Travelers został przeniesiony do świdnickiego teatru.

Warp Travelers w ramach tegorocznej wiosennej trasy, zaplanowanej w maju w pięciu polskich miastach, odwiedził także Świdnicę. Artyści odsłonili przed publicznością nowatorskie krainy muzyczne. W ramach wspólnego, autorskiego projektu zaprezentowali niezwykłą mieszankę brzmień jazzowych i hip-hopowych. To był akustyczno-elektroniczny koncert w wykonaniu znakomitych muzyków i z pewnością ciekawa podróż w nieznane obszary dźwięków.

DJ Eprom – czołowy DJ, raper, producent i realizator dźwięku współpracujący m.in. z Fisz Emade, Taco Hemingway, Shy Albatross, Natalia Przybysz, GrubSon Krzysztof Zalewski, Robert Cichy i inni. Twórca zespołów Modulators i Sztigar Bonko.Czterokrotny zdobywca nagrody Fryderyka oraz mistrz świata w finałach IDA w kategoriach Show, Technical i Show Class, a także mistrz konkursów DJShop Workshop Battle i Screcz.com Battle w kategorii Pro.

Bernard Maseli – jeden z najpopularniejszych przedstawicieli krajowej sceny jazzu elektrycznego współpracujący z takimi artystami jak Urszula Dudziak, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern Eric Marienthal, Hadrien Feraud, Kuba Badach, Anna Maria Jopek. Współtwórca zespołów Walk Away, The Globetrotters czy MaBaSo. Od 28 lat jest również wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej Akademii Muzycznej, gdzie m.in. prowadzi utworzoną prze siebie pierwszą w kraju klasę wibrafonu jazzowego. W roku 2017 uzyskał tytuł Profesora Zwyczajnego. Bernard Maseli nagrał ponad sto płyt i 25 razy zajmował pierwsze miejsce w ankiecie Jazz Top.

/Oprac. AN/
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPatrycja Pielech z Boleścina za kilka dni zaczyna przygodę w Mazowszu
Następny artykuł„Uwikłany w wieloletni związek pozamałżeński”. Mariusz Buczma: Całe życie z fotografią