Strona główna 0_Slider Uruchomią stały punkt kontroli autokarów

Uruchomią stały punkt kontroli autokarów

0

Trwa czas szkolnych wycieczek, a wkrótce dzieci i młodzież wyruszą na wakacyjny wypoczynek. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy przypominają, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, a wkrótce zostanie uruchomiony stały punkt.


– Sprawny technicznie pojazd oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący to gwarancja bezpiecznej podróży. Aby zaplanowana trasa przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy dokonują kontroli stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących. Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoje dziecko w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu powinien zgłosić taką potrzebę w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– Ale informujemy, że  od 30 maja 2022 roku do 31 sierpnia 2022 roku w Świdnicy na ul. Esperantystów 14 – parking stacji paliw „Orlen” w godzinach 6:30-8:00 powstanie stały punkt kontroli autokarów, gdzie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy  dokonywać będą  kontroli podstawionych autobusów bez konieczności wcześniejszych zgłoszeń – dodaje rzeczniczka.

/opr. red./

Poprzedni artykułCzyja zguba? [Aktualizacja]
Następny artykuł21-latka i 67-latek zginęli w czołowym zderzeniu na łączniku