Strona główna Wydarzenia Świebodzice Setne urodziny Jadwigi Górniak

Setne urodziny Jadwigi Górniak

0

Kwiaty, życzenia 200 lat i słodki tort otrzymała Jadwiga Górniak, pionierka świebodzickiej administracji, która właśnie dziś świętowała setne urodziny. Jubilatka otrzymała listy gratulacyjne od prezydenta RP oraz wojewody dolnośląskiego, a na rodzinnym spotkaniu pojawili się także burmistrz miasta z zastępcą oraz zastępca kierownika USC.

Jadwiga Górniak urodziła się 12.05.1922 r. w Jeżówce (gmina Sochaczew, woj. mazowieckie). Jako dziecko wraz z rodzicami zamieszkała w Warszawie. Uczęszczała do Szkoły Powszechnej im. Anieli Szycówny w Warszawie, później do Szkoły Handlowej Zawodowej w Warszawie – ukończyła ją w 1942/1943. Pani Jadwiga mieszkała w Warszawie wraz z rodzicami do czasu wybuchu Powstania Warszawskiego.  Po powstaniu dom i cały dobytek zostały zniszczone i pani Jadwiga została skierowana do obozu przejściowego w Pruszkowie.

Wraz z rodziną przybyła do Świebodzic w 1946 r., od 07.05.1946 r. była zatrudniona w Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w charakterze pracownika umysłowego: były to stanowiska referenta, a następnie kierownika Referatu Ogólno-Adminstracyjnego. Urzędnikiem (jednym z pionierów lokalnej administracji) była do 30.05.1967 r. – czyli 21 lat. Przez te wszystkie lata pracy oceniana była jako pracownik obowiązkowy, sumienny, zdyscyplinowany i koleżeński. Była również członkiem Ligi Kobiet.

Obecnie pani Jadwiga mieszka z córką Anną i jest pod jej  opieką.

/Zdjęcia i informacja UM w Świebodzicach, opr. red./

Poprzedni artykułPrzy tym się tańczyło i kochało! Piosenki lat 80. na XI Przeglądzie UTW [FOTO]
Następny artykułNa koniec sezonu zagramy z mistrzem rozgrywek