Strona główna Kultura Przy tym się tańczyło i kochało! Piosenki lat 80. na XI Przeglądzie...

Przy tym się tańczyło i kochało! Piosenki lat 80. na XI Przeglądzie UTW [FOTO]

0

Przypomniały pierwsze miłości, zabawy do białego rana, ale też siermiężne czasy końcówki PRL-u z zamkniętymi granicami i kartkami na cukier, papierosy, alkohol. Uczestnicy XI już edycji Przeglądu Piosenki Uniwersytetu Trzeciego Wieku przypomnieli przeboje lat 80. XX wieku. I każdy znał słowa!

Organizowany przez Świdnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku przy wsparciu starostwa powiatowego w Świdnicy przegląd nie jest rywalizacją, a okazją do spotkania śpiewających i muzykujących seniorów z całego Dolnego Śląska. W auli I LO wystąpiło dzisiaj 8 zespołów: Chór „Senyor-Rici” z UTW w Żarowie, Zespół Echo z UTW w Ząbkowicach Śląskich, chór Stowarzyszenia  Senior=Aktywny Obywatel ze Świebodzic, „Kamerton” z sudeckiego UTW, „Atena” z UTW w Obornikach Śląskich oraz „Canorus” oleśnickiego UTW z gospodarzami, chórem i zespołem „Jesienna Gama” ze Świdnicy. Przegląd otworzył Wiesław Łabęcki, prezes UTW w Świdnicy, a ze swadą i humorem w role konferansjerów wcielili się Jolanta Mieszkalska i Piotr Bolek.

Każdy z zespołów zaprezentował covery trzech utworów, a na powitanie z symbolicznym dla tamtego czasu „Przeżyj to sam”, zaśpiewali studenci UTW ze Świdnicy. W repertuarze zespołów znalazły się m.in. piosenki Eleni, Urszuli, Edyty Geppert i zwiastujący erę disco polo przebój grupy Bolter „Daj mi tę noc”.

/asz/
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułOtwarcie kolejowej trasy do Sobótki i Wrocławia z półrocznym opóźnieniem. Pociągi mają ruszyć w czerwcu [FOTO]
Następny artykułSetne urodziny Jadwigi Górniak