Strona główna 0_Slider Rywalizacja na całego podczas 35. Rally Masters

Rywalizacja na całego podczas 35. Rally Masters [84 ZDJĘCIA]

0

Tradycyjnie duże emocje towarzyszyły kolejnej, rajdowej imprezie rozgrywanej w Świdnicy i najbliższych okolicach. Po zmaganiach związanych z Rajdem Świdnickim-Krause – pierwszą eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, przyszedł czas na 35. Rally Masters. Dzisiejsza impreza wchodziła w skład Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska.

Na rajdowców czekało sześć odcinków specjalnych. Były to pokonywane trzykrotnie próby Panków i Zebrzydów. W skład Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska wchodzi pięć imprez. Pierwsza z nich odbyła się pod koniec marca w Złotoryi. Teraz w Świdnicy i najbliższej okolicy miała miejsce druga runda RSMDŚ, a kolejne we Wleniu i Bardzie. Areną finałowych zmagań będzie Kotlina Kłodzka lub Trzebnica. Na starcie 35. Rally Masters znajdzie się 10 załóg startujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Dolnego Śląska i 23 duety w SKJS.

Zmagania w ramach Rajdu Okręgowego padły łupem załogi Tomasz Hupało i Krzysztof Nowak (Renault Clio Sport). Zwycięzcy dość pewnie, bo o ponad minutę wyprzedzili drugich na mecie Huberta Kowalczyka i Jarosława Hryniuka (Peugeot 208 R2). Ponad dwie i pół minuty do triumfatorów stracili z kolei trzeci w stawce Jacek Czapiński oraz Paweł Tarapacki (Subaru Impreza). W zmaganiach rozgrywanych w ramach SKJS najszybsi byli z kolei Adrian Gadowski i Kamil Bernatowicz (Honda Civic Type r). Tu walka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Jedynie 13,69 sek. do zwycięzców stracili Grzegorz Woźnik oraz Maciej Tuszyński (Opel Astra), a 14,84 sek. Dawid Wewiór i Bożena Wewiór (Renault CLIO III RS).

Oficjalne wyniki RO: https://speedzone.pl/wyniki/?rajd=127

Oficjalne wyniki SKJS: https://speedzone.pl/wyniki/?rajd=128

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułKrwiobus zawita do Marcinowic
Następny artykułPociągiem do Zagórza Śląskiego i Jedliny-Zdroju w grudniu? [FOTO]