Strona główna Sport Moto Rozpoczyna walkę w obronie tytułu mistrza Polski

Rozpoczyna walkę w obronie tytułu mistrza Polski [FOTO]

0

Sezon wyścigowy w kraju oraz w wielu miejscach od wiosny trwa w najlepsze. Wraz z nadchodzącym weekendem, rozpoczyna się także kolejny już sezon Mistrzostw Polski Endurance w wyścigach samochodowych. Po raz kolejny, w celu obrony tytułu startować będzie 26-letni świdniczanin, Damian Lempart.

Razem z Michałem Walczakiem-Makowieckim nasz kierowca w zeszłym roku po emocjonującym finale, rzutem na taśmę zdobył tytuł mistrza Polski w wyścigach samochodowych. Duet wygrał rywalizację w klasie „Super S Cup” wśród łącznie startujących 16 załóg składających się z dwóch lub trzech kierowców przez cały sezon. Wraz z nadchodzącym sezonem, Lempart ponownie będzie tworzyć załogę razem z Walczakiem-Makowieckim, która będzie rywalizować po raz kolejny za kierownicą pucharowego Mini Coopera S.

Cieszę się z tego co jest. Prowadziłem rozmowy i negocjacje w zakresie, aby zapewnić sobie możliwość przesiadki do samochodu wyższej klasy jak np. Porsche 911 GT3 Cup. Niestety rozmowy z potencjalnymi inwestorami pod kątem opracowywanych projektów nie przeszły w dalszą realizacje, na co też wpływ ma wszystko, co się dzieje na świecie w ostatnich miesiącach. Jest jak jest i pomimo tego działam dalej. Po raz kolejny będę miał bardzo cenne wsparcie świdnickiej firmy Delta-Tech i chcę się odwdzięczyć sukcesami w tym sezonie. Ciężko jednak myśleć o przesiadce do wyższych kategorii bez odpowiedniego wsparcia, nad którym cały czas pracuję. Poprzedni rok jest już historią. Razem z Michałem skupiamy się na tym, co mamy do zrealizowania, aby osiągnąć sukces – wyznaje Damian Lempart.

W zeszłym roku załoga Lempart/Walczak-Makowiecki wygrała dwa z czterech wyścigów w ramach mistrzostw kraju, a w jednym zgarnęła trzecie miejsce. Do tego zawodnicy trzykrotnie zajmowali miejsce na podium w kwalifikacjach, w tym także jedno Pole Position. Początek rywalizacji na Torze Poznań rozpoczyna się już w czwartek od treningów, poprzez kwalifikacje w piątek oraz inauguracyjny wyścig w sobotę. Wstęp dla kibiców na tor jest otwarty.

Przybliżony harmonogram jazd na Torze Poznań:
12.05.2022 – Treningi płatne
13.05.2022 – Kwalifikacje Endurance (14:30-15:00)
14.05.2022 – Wyścig Endurance 2h 15:20

/MDvR/

Poprzedni artykułPotrzeba dodatkowych milionów na przebudowę podwórek i budowę wielorodzinnego budynku. Co dalej z realizacją miejskich inwestycji?
Następny artykułDlaczego leasing przenosi się do internetu? Poznaj najnowszy trend w branży finansowej