Strona główna Sport Inne Przemek Kuliś znów w ścisłej czołówce mistrzostw Polski!

Przemek Kuliś znów w ścisłej czołówce mistrzostw Polski!

0

W ostatni weekend kwietnia, na torze Silver Hotel & Gokart Center w Szczecinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w kartingu halowym PIKC 2022 (Polish Indoor Kart Championship). Na starcie stanęło 184 zawodników z całej Europy w trzech kategoriach, a wśród nich był Przemek Kuliś (12-latek z Borowa, gmina Dobromierz), który stanął do obrony tytułu w kategorii do lat 14 wywalczonego przed rokiem.

Wyścigi eliminacyjne były bardzo wyrównane, a rywale bardzo szybcy. Przemek cały czas plasował się w czołówce zawodów i po pięciu wyścigach eliminacyjnych zajmował 3. miejsce. W kwalifikacjach do wyścigu finałowego nasz reprezentant wywalczył drugą lokatę, przegrywając o zaledwie 0,020 sekundy. Wyścig finałowy przejechany był taktycznie, zostało dowiezione drugie miejsce, które w ogólnym rozrachunku punktowym pozwoliło stanąć Przemkowi na trzecim stopniu podium podczas całej imprezy. Sam zawodnik stwierdził, że przyjechał obronić tytuł, ale niestety taki jest sport. Tak czy inaczej Przemek trzeci rok z rzędu należy do ścisłej czołówki polskiego i europejskiego kartingu.