Strona główna Artykuł sponsorowany Pranie dywanów – czy to się opłaca?

Pranie dywanów – czy to się opłaca?

0

Na rynku obecnie jest wiele firm oferujących pranie dywanów. Najczęściej korzystają z ich usług firmy, dysponujące dużymi powierzchniami takimi jak rozległe biura czy zakłady pracy. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że firmy oferują pranie dywanów również w domach prywatnych. Czy warto z takiej usługi skorzystać i czy jest ona bardzo kosztowna?

Dywany w przedsiębiorstwie
Kiedy firma sprzątająca dostaje zlecenie na pranie dywanów Warszawa w dużej firmie – najczęściej jest to połączone z kompleksową usługą utrzymania czystości w całym obiekcie. Składa się na to również mycie podłóg i okien, wycieranie kurzy, podlewanie kwiatów czy wynoszenie śmieci. Do takiego zlecenia wysyła się szereg pracowników, którzy w krótkim czasie sprzątają obiekt w taki sposób, by nie przeszkadzać pracującym tam osobom. Również sprzęt maszynowy z jakiego korzystają jest dużo większy gabarytowo i skomplikowany technologicznie.

Dywany w domu prywatnym
Zupełnie inaczej wygląda zlecenie sprzątania w domu prywatnym, w którym znajduje się mniej dywanów i mają one znacznie mniejszą powierzchnię. Do takiego miejsca nie zabiera się dużych maszyn, a raczej zgrabne, ale wciąż profesjonalne odkurzacze piorące z różnymi końcówkami. Jeśli praca ma obejmować również porządki innego typu niż tylko pranie dywanów – firma deleguje większą liczbę osób. Zasada jest taka sama – chodzi o to, by w jak najkrótszym czasie posprzątać jak najwięcej. W domu też stosowane są najczęściej mniej agresywne środki czystości – oparte na bardziej naturalnym składzie, co często odzwierciedla potrzeby i oczekiwania klientów.

Czy dużo osób korzysta z firm sprzątających?
Pranie dywanów czy mycie okien coraz częściej zlecane jest zewnętrznym firmom. Właściciele domów prywatnych często sami pracują na tyle dużo, że nie mają czasu ani energii, by zadbać o generalne porządki. To dlatego najczęściej raz lub dwa razy na rok decydują się na wynajęcie firmy sprzątającej, która zrobi to dla nich. Cena za tego rodzaju usługi nie jest najniższa, ale jeśli nie jest to zlecenie regularne, wielu osobom wciąż się opłaca zlecić sprzątanie profesjonalnej firmie.

Bardzo często korzysta się z usług firm sprzątających w sytuacji, kiedy trzeba doprowadzić do porządku dom, w którym mieszkała jakaś osoba i zmarła nie pozostawiając po sobie rodziny. A nawet, jeśli znajdą się krewni – często wolą zapłacić za sprzątanie niż zająć się tym samodzielnie. Istnieje też bardzo poważny problem ludzi z depresją lub innymi zaburzeniami psychicznymi, którzy przestają dbać o swoje mieszkanie, aż w pewnym momencie bałagan przejmuje kontrolę nad ich życiem. Wówczas usługi firmy sprzątającej są nieocenione i mogą pomóc nawet takiej osobie poradzić sobie z problemami psychicznymi.

Do zadań firm sprzątających należy często sprzątanie nie tylko domów, ale również tarasów, garażu czy magazynów. Te często zapomniane miejsca są bardzo trudne do uprzątnięcia dla osób, które na co dzień chodzą do pracy i nie mają zbyt wiele czasu wolnego.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł„Top Gun: Maverick”, „Detektyw Bruno” i „Pan wilk i spółka. Bad Guys” premierowo w Cinema3D!
Następny artykułWręczenie tytułu honorowego obywatela Świdnicy, przyjęcie planu zagospodarowania przestrzennego dla Kolonii. O czym jeszcze na sesji Rady Miejskiej?