Strona główna 0_Slider Polna Droga w przebudowie. Prace mają zakończyć się w listopadzie

Polna Droga w przebudowie. Prace mają zakończyć się w listopadzie [FOTO]

0

Na początku września ubiegłego roku ruszyły prace związane z przebudową ulicy Polna Droga. Drogowa inwestycja obejmująca odcinek od skrzyżowania z ulicą Wałbrzyską do wiaduktu kolejowego pochłonie ponad 8,5 mln złotych.

W ramach przebudowy 755-metrowego odcinka Polnej Drogi przewidziano całkowitą rozbiórkę istniejącej konstrukcji jezdni, zjazdów, chodników i ścieżek rowerowych. Nową nawierzchnię zyska nie tylko jezdnia, ale również chodniki znajdujące się po obu stronach ulicy. Ścieżka rowerowa poprowadzona zostanie wzdłuż jezdni, dzięki czemu piesi poruszający się promenadą nad zalewem Witoszówka będą mogli korzystać z chodnika o szerokości 4 metrów. Wzdłuż samego ciągu pieszego nad zalewem przybędzie też ławek, których zgodnie z projektem przebudowy będzie w sumie 22.

Drogowa inwestycja zakłada również powiększenie parkingu przy bosmanacie, na którym zmieści się w sumie 129 aut. Kolejnych 40 miejsc postojowych powstanie na nowym parkingu przy skateparku. W planach jest również budowa zatok autobusowych na wysokości skrzyżowania Polnej Drogi z ulicą Stamma, a także wymiana istniejącego oświetlenia na ledowe.

Przebudowa Polnej Drogi zakłada też wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu – wyniesione przejścia dla pieszych powstaną na wysokości skrzyżowania z ulicą Chopina, a także przy ścieżce dla pieszych prowadzącej w stronę ulicy Paderewskiego. W ramach oddzielnego zadania planowane jest wybudowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Polnej Drogi z ulicą Chopina, przy czym rozważane jest zastosowanie detektora prędkości, który miałby wyłapywać kierujących poruszających się z prędkością powyżej 50 km/h.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułO szacunku do pracy podczas Święta Pracy [FOTO/VIDEO]
Następny artykułDzień Flagi. Świdnica w biało-czerwonych barwach [FOTO]