Strona główna Wydarzenia Marcinowice Podziel się książką! W Marcinowicach stanęła plenerowa biblioteczka

Podziel się książką! W Marcinowicach stanęła plenerowa biblioteczka [FOTO]

0

Rozwijanie w mieszkańcach zamiłowania do czytelnictwa ma na celu projekt Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Marcinowicach, w ramach którego przy ulicy Tuwima w Marcinowicach stanęła plenerowa biblioteczka.

Bookcrossing to coraz bardziej popularna forma nieodpłatnego przekazywania książek, tak aby kolejna osoba mogła je przeczytać i przekazać dalej. Książki umieszczone w plenerowej biblioteczce można wypożyczyć do domu, mile widziane jest także zostawienie w budce ciekawego tytułu ze swojego księgozbioru.

Nieprzypadkowe jest miejsce, w którym stanęła biblioteczka – ulica Tuwima, stąd właśnie motyw lokomotywy ciągnącej wagon z książkami nawiązujący do znanego wszystkim wiersza polskiego poety. Mamy nadzieję, że nasz pomysł spotka się z dobrym przyjęciem mieszkańców, a z biblioteczki będą korzystały zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe – mówi dyrektor Centrum Kultury, Dawid Sobczyk. – Pierwsze reakcje pozytywnie nas zaskoczyły. W pierwszym dniu funkcjonowania, biblioteczka zapełniła się po brzegi nowościami wydawniczymi, które przekazali mieszkańcy naszej gminy – dodaje.

Biblioteczka plenerowa zlokalizowana jest przy Urzędzie Gminy w Marcinowicach, ulica Tuwima 2. Książki można wypożyczać i przynosić przez cały czas, niezależnie od dnia i godziny.

/UG Marcinowice, opr. mn/

Poprzedni artykułJaki typ skóry najbardziej skorzysta na oczyszczaniu wodorowym?
Następny artykułNadużywający alkoholu rodzice stanęli przed sądem. „Dzieci były tak zdesperowane, że nie chciały z nimi spędzać świąt”