Strona główna 0_Slider Od rękodzieła po artystyczne występy. Trwają Dolnośląskie Targi Warsztatów Terapii Zajęciowej

Od rękodzieła po artystyczne występy. Trwają Dolnośląskie Targi Warsztatów Terapii Zajęciowej [FOTO]

0

Od barwnego przemarszu wokół świdnickiego Rynku rozpoczęły się IV Dolnośląskie Targi Warsztatów Terapii Zajęciowej. W odbywającym się w centrum miasta wydarzeniu bierze udział 21 warsztatów terapii zajęciowej, czyli placówek zajmujących się rehabilitacją społeczną i zawodową niepełnosprawnych podopiecznych.

Podczas targów będą odbywać się prezentacje poszczególnych placówek oraz warsztaty rękodzielnicze. W planach jest również wspólne wykonanie pracy plastycznej „Solidarni z Ukrainą”. Na scenie przewidziano występy w wykonaniu podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej z Oławy, Jawora, Dobroszyc, Świdnicy, Trzebnicy, Strzegomia, Dzierżoniowa, Mokrzeszowa, Piławy Górnej, Chojnowa oraz Kowar.

Każdy z nas ma prawo do godnego, niezależnego życia – zarówno w sferze edukacji, pracy, życia społecznego. Myślę, że warsztaty terapii zajęciowej, podobnie jak zakłady aktywności zawodowej, są miejscem na ziemi, gdzie to się dzieje. Życzę państwu, żeby w dalszym ciągu rozwijać swoje talenty, realizować marzenia i swoje pasje. Tego wszystkiego doświadczymy tutaj na przepięknych stoiskach – mówiła do uczestników wydarzenia Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

IV Dolnośląskie Targi WTZ potrwają do godziny 16.00. Organizatorem wydarzenie są Stowarzyszenie Dolnośląskie Forum Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Warsztat Terapii Zajęciowej ze Świdnicy.

/mn/

Poprzedni artykułIle nowych zakażeń SARS-CoV-2? Raport ministerstwa zdrowia
Następny artykułJechał 104 km/h przez Grodziszcze