Strona główna Artykuł sponsorowany Obozy letnie za granicą. Leżenie na plaży czy zwiedzanie?

Obozy letnie za granicą. Leżenie na plaży czy zwiedzanie?

0

Obozy letnie za granicą dla nastolatków stają się coraz bardziej popularne. To atrakcyjna opcja, ponieważ ma się pewność, że będzie piękna pogoda. Jednak obóz nad Morzem Śródziemnym nie musi oznaczać wyłącznie odpoczynku na gorącej plaży. To także zwiedzanie i poznawanie nowych kultur.

Program obozu letniego za granicą
Obozy letnie za granicą są bardzo różne. Część z nich jest bardziej skupiona na zwiedzaniu i poznawaniu nowej kultury. Dzieci mają wtedy bardzo napięty program, zwiedzają muzea i zabytki, jeżdżą na objazdowe wycieczki. Inne natomiast skupiają się bardziej na odpoczynku na ciepłej plaży i zabawach w wodzie (oczywiście pod okiem doświadczonych ratowników i opiekunów). Dlatego przed wybraniem odpowiedniego obozu letniego warto zapoznać się dokładnie z jego programem.

Intensywność obozu i jego profil warto dostosować do oczekiwań i temperamentu dziecka. Jeśli nie jest zainteresowane zwiedzaniem, chodzenie po mieście go męczy i drażni, lepiej uniknąć obozów, które niemal każdego dnia mają zaplanowaną wycieczkę edukacyjną. Z drugiej strony bardzo aktywny nastolatek z biegiem czasu na plaży będzie się po prostu nudził. Warto więc porozmawiać z dzieckiem i razem z nim wybrać odpowiedni obóz. Najlepsza zazwyczaj jest opcja pośrednia – obóz, który ma zaplanowany kilka wycieczek na zwiedzanie, ale także plażowanie, odpoczynek i inne atrakcje, jak wizyta w wesołym miasteczku.

Korzyści z obozu letniego za granicą
Wielu rodziców chce wysłać dziecko na obóz, na którym najwięcej się dzieje. Zwiedzanie i poznawanie historii innego kraju ma ogromny wymiar edukacyjny, a rodzicom na tym najbardziej zależy. I faktycznie, możliwość zapoznania się z inną kulturą jest największą korzyścią z wyjazdu zagranicznego. Ale nawet na obozie, w programie którego jest więcej odpoczynku, dziecko także ma możliwość poszerzenia swojej wiedzy i horyzontów.

Korzyści z letniego obozu za granicą to także możliwość szkolenia języka obcego. Większa nauka samodzielności – dziecko ma świadomość, że rodzice po niego nie przyjadą. Poza tym, jak każdy obóz, to zawsze jest świetna zabawa i okazja do spędzenia mnóstwa czasu na świeżym powietrzu.

Obozy letnie połączone z nauką języka
Bardzo dobrym rozwiązaniem są obozy letnie zagraniczne połączone z nauką języka. Część z nich to po prostu obozy językowe, na których dziecko pod okiem doświadczonych lektorów uczy się nowego języka. Takie same są organizowane w Polsce, jednak to za granicą dziecko ma możliwość przetrenowania nowych umiejętności, chociażby w sklepie, podczas zwiedzania czy na spacerze.

Dobrym rozwiązaniem jest także wysłanie dziecka za granicę na letni obóz międzynarodowy. Przebywanie wśród rówieśników z innych krajów jest najlepszym sposobem na podszkolenie języka i przełamanie blokady językowej. W takim wypadku jednak lepiej, by dziecko miało chociaż ugruntowane podstawy znajomości języka. Będzie czuło się pewniej i szybciej znajdzie przyjaciół.

Poprzedni artykułKantory internetowe – jak znaleźć najlepszą ofertę wymiany walut?
Następny artykułPrzed nami finałowy Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny!