Strona główna 0_Slider Młodzi świdniczanie wystąpią na koncercie „Przystanek w Alei Gwiazd”

Młodzi świdniczanie wystąpią na koncercie „Przystanek w Alei Gwiazd”

0

Słynne polskie piosenki takich znakomitych wykonawców jak chociażby Anna Jantar, Marek Grechuta, Andrzej Zucha czy Zbigniew Wodecki będziemy mogli już wkrótce posłuchać na koncercie „Przystanek w Alei Gwiazd” w Świdnicy. Wykonają je niezwykle uzdolnieni oraz wkładający mnóstwo serca i pracy w rozwijanie swoich wokalnych umiejętności młodzi świdniczanie ze Studia Piosenki „La Chanson”. Autorską aranżację utworów przygotował ceniony świdnicki muzyk i pedagog Dariusz Jaros, a muzyczną oprawę zapewni procesjonalny zespół. Wyjątkowy wieczór z polskimi przebojami odbędzie się w niedzielę, 15 maja o godz. 18.00 na teatralnej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Są młodzi, bardzo utalentowani i kochają muzykę. Już około 10 lat rozwijają też swoje wokalne umiejętności na zajęciach prowadzonych przez świdnickiego muzyka, aranżera, kompozytora i autora tekstów Dariusza Jarosa, uhonorowanego m.in. Dolnośląską Nagrodą Kulturalną „Silesia”. Młodzi świdniczanie, realizujący swoje muzyczne pasje w Studiu Piosenki „La Chanson” Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, mają na swoim koncie niejeden sukces. Pochwalić się mogą nagrodami rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej otrzymanymi zarówno za występy zespołowe, jak i indywidualne. – W pracy skupiamy się na systematycznym rozwijaniu swoich umiejętności i zdolności wokalnych oraz tworzeniu autorskich interpretacji znanych polskich utworów. W ten sposób kultywujemy tradycje polskiej piosenki, poznajemy wybitnych artystów – twórców i wykonawców. Niektórzy z nas tworzą także własne teksty i melodie, z których – pod czujnym okiem Dariusza Jarosa – powstają nasze autorskie kompozycje – mówią młodzi wykonawcy ze Studia Piosenki „La Chanson”.

Swoje muzyczne pasje, wieloletnią pracę i umiejętności zamierzają wkrótce zaprezentować szerszej publiczności w świdnickim teatrze. – Okres pandemii spowodował, że większość naszych działań przeniosła się do internetu. W tamtym trudnym czasie bezpośrednio wystąpiliśmy na koncercie z okazji „Świdnickich Recenzji Muzycznych”. Niezwykle brakuje nam kontaktu z publicznością i możliwości prezentacji na żywo. Stąd też pomysł na koncert „Przystanek w Alei Gwiazd”, który stworzyliśmy m.in. dzięki wsparciu naszych największych fanów – czyli naszych rodziców – stwierdzają.

Młodzi świdniczanie zapraszają na muzyczny wieczór w niedzielę, 15 maja o godz. 18.00 na sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. – Na koncercie wykonamy wspaniałe przeboje z repertuaru gwiazd polskiej muzyki. Będą to znane piosenki takich wykonawców jak – Anna Jantar, Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta, Romuald Lipko, Andrzej Zucha, Kora Jackowska i zespół „Maanam” – w autorskich aranżacjach Dariusza Jarosa. Towarzyszyć nam będzie zespół muzyków, który zadba o profesjonalną oprawę utworów. Zapraszamy serdecznie na ucztę muzyczną – zachęcają młodzi świdniczanie.

Młodzież składa podziękowania za pomoc w organizacji koncertu – Radzie Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, Świdnickiemu Ośrodkowi Kultury oraz dyrektor Annie Rudnickiej, a także firmom i instytucjom – Dom Seniora Marconi, Centrum Usług Medycznych „Marconi Medica”, Marconi Rehabilitacja oraz Marconi Usługi dla Biznesu, Europejskiej Fundacji Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści” oraz firmie „Sonel” S.A Świdnica.

Bilety w cenie 10 zł – do nabycia na stronie: https://sok.com.pl/

/oprac. AN/
/materiały – Studio Piosenki „La Chanson” MDK w Świdnicy/

Poprzedni artykuł25-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Policjanci przejęli ponad 800 porcji [FOTO]
Następny artykułZ sukcesami w Łagiewnikach [FOTO]