Strona główna 0_Slider Miasto ponownie zadba o Bystrzycę i Witoszówkę. Wody Polskie dopłacą do prac

Miasto ponownie zadba o Bystrzycę i Witoszówkę. Wody Polskie dopłacą do prac

0

Po raz kolejny Świdnica weźmie na siebie obowiązek utrzymania umocnień i estetyki brzegów rzeki Bystrzycy, potoku Witoszówka i zbiornika Witoszówka I w Parku Centralnym. W tym roku z budżetu na ten cel ma zostać przeznaczone 75 tys. złotych. Tyle samo dołożą Wody Polskie. Decyzję o zawarciu stosownego porozumienia podejmą miejscy radni.

W porozumieniu z zarządcą wód będących własnością Skarbu Państwa Gmina Miasto Świdnica od 2016 roku realizuje zadania związane z bieżącym utrzymaniem i konserwacją międzywala i skarp wałów brzegów rzeki Bystrzycy. W ramach odrębnego porozumienia w latach 2017-2018 został odmulony i wyremontowany zbiornik Witoszówka I w Parku Centralnym – tłumaczy Maciej Gleba

W celu ograniczenia zagrożenia powodziowego oraz zapewnienia właściwego stanu technicznego umocnień brzegowych, jak również utrzymania należytej estetyki skarp rzeki Bystrzycy oraz potoku i zbiornika Witoszówka konieczna jest kontynuacja tych prac w bieżącym roku – wskazuje dyrektor. Jak zaznacza, na zawarcie stosownego porozumienia między miastem a Państwowym Gospodarstwem Wodnym „Wody Polskie” niezbędna jest zgoda Rady Miejskiej w Świdnicy. Radni podejmą decyzję w tej sprawie podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się w piątek, 27 maja.

– Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Legnicy na 2022 rok przeznaczyło kwotę 75 tys. zł jako swój udział w porozumieniu, natomiast Gmina Miasto Świdnica również przeznaczyła kwotę 75 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na utrzymanie brzegów, skarp, a także międzywala rzeki Bystrzycy i potoku Witoszowskiego oraz na utrzymanie brzegów oraz czystości zbiornika „Witoszówka I” w Parku Centralnym – wylicza Gleba.

/mn/

Poprzedni artykułMłodzież rozegrała aż dziewięć spotkań, bilans jest na plus…
Następny artykuł412. urodziny świdnickiej astronom Marii Kunic. Plenerowa wystawa, wykład i nie tylko