Strona główna 0_Slider Mamy kolejny sukces. Rekord Polski wyśrubowany!

Mamy kolejny sukces. Rekord Polski wyśrubowany! [FOTO]

0

Galeria Świdnicka przez ostatnią dobę była areną zmagań uczestników walczących o pobicie rekordów w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym, biegu na bieżni mechanicznej oraz ergometrze wioślarskim. W zmaganiach uczestniczyło pięćdziesiąt osób.

Przypomnijmy, że od 2019 roku rekordy Polski wynosiły odpowiednio 896,7 km na rowerze stacjonarnym, 315,33 km na bieżni mechanicznej i 311,243 km na ergometrze wioślarskim. Tym razem organizatorzy również zgłosili chęć pobicia tych trzech własnych rekordów Polski, by wyśrubować je jeszcze bardziej. Walka z czasem była pasjonująca, a wszystkim startującym należą się słowa uznania. Ostatecznie o godz. 9.00 w Galerii Świdnickiej zakończyły się próby pobicia rekordów. Udało się pobić jeden, ten w 24-godzinnym biegu na bieżni mechanicznej. Od dziś rekord wynosi 321,59 km! Startujące zawodniczki i zawodnicy zanotowali ponadto 833 km na rowerze stacjonarnym i 283,224 km na ergometrze wioślarskim.  

Ustanowienie nowych rekordów nie było jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na wsparcie Fundacji Fizjotriterapia Follow Your Dreams Łukasza Malaczewskiego, z którą od lat współpracują świdniccy sportowcy. W trakcie wydarzenia przygotowane były atrakcje dla odwiedzających Galerię Świdnicką, a sam dział w wydarzeniu był bezpłatny.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miejski w Świdnicy, Galeria Świdnicka, Well Fitness Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykuł21-latka i 67-latek zginęli w czołowym zderzeniu na łączniku
Następny artykułPoniżej stu odnotowanych zakażeń. Raport ministerstwa zdrowia