Strona główna Kultura Koncerty Ziemi Świdnickiej po raz piąty!

Koncerty Ziemi Świdnickiej po raz piąty!

0

Już po raz piąty koncerty kameralne z cyklu „Koncerty Ziemi Świdnickiej” zabrzmią w okolicach Świdnicy. W trzech urokliwych zakątkach powiatu świdnickiego odbędą się koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków ze Świdnicy i innych stron Polski. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie wolny.

fot. Bartek Barczyk / Fundacja Dobrej Muzyki

Trzy koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków ze Świdnicy i innych miejsc Polski odbędą się już w niebawem. Spotkamy się w Pszennie, Grodziszczu i Bojanicach w trzy czerwcowe dni, by usłyszeć lokalne organy w urokliwych zakątkach powiatu świdnickiego i zwiedzić tamtejsze świątynie – opisują organizatorzy wydarzenia z Fundacji Dobrej Muzyki.

Najbliższy koncert już w sobotę, 4 czerwca, o godz. 19:00 w kościele pw. św. Anny w Grodziszczu. Wystąpią: Maciej Bator (Świdnica) – organy, Sylwia Waindok (Świdnica) – flet. W programie utwory m.in.: G. F. Haendel, G. P. Teleman, H. Mancini. Kolejne koncerty odbędą się 10 czerwca w kościele pw. św. Mikołaja w Pszennie oraz 19 czerwca w kościele w Bojanicach.

/Fundacja Dobrej Muzyki, opr. mn/

Poprzedni artykułJak najtaniej zrobić schody zewnętrzne?
Następny artykułMaszyny czyszcząco-szorujące – wydajne i skuteczne