Z kompletem trzech wygranych młodzicy ŚKPR-u Świdnica (2008) zwyciężyli w towarzyskim turnieju piłkarzy ręcznych rozegranym w sobotę, 21 maja w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy.

Z zaproszenia ŚKPR-u skorzystały trzy drużyny z Opola – dwa zespoły przywiózł Orzeł, a jeden Gwardia. Grano systemem każdy z każdym. Świdniczanie prowadzeni przez trenera Krzysztofa Terebuna okazali się zdecydowani najlepsi, w kolejnych meczach pokonując: Orzeł II Opole 33:6 (16:1), Gwardię Opole 33:20 (19:9) i w spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu – Orła I Opole 26:21 (14:11). Druga lokata przypadła Orłowi I, trzecia Gwardii, a czwarta Orłowi II. Najlepszym zawodnikiem ŚKPR-u został Kuba Marek.
ŚKPR: Anioł – Mitek 14, Marek 14, D. Błaszczyk 12, Surma 11, Czerwiński 10, Ruszaj 9, Bagiński 8, Czapla 6, Choiński 5, Szczygieł 2, Pamuła 1, Zisiadis.
/ŚKPR/

![Wielka siatkówka już w sobotę. Na starcie 48 par [POD NASZYM PATRONATEM]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/06/pilka-plazowa-turniej-pierogi-na-skrzydlach-Swidnica-28-06-2025-39-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



